fb pixel Beatles a Rolling Stones na jedné desce? Paul McCartney nahrál Stounům basu na píseň z nového alba Hackney Diamonds – G.cz
Vyhledávání

Beatles a Rolling Stones na jedné desce? Paul McCartney nahrál Stounům basu na píseň z nového alba Hackney Diamonds

Zdroj: Raph_PH - RStonesHydePark030722 (125 of 125), CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=125797432

Legendární rocková kapela The Rolling Stones vydala v pátek 20. října svou novou studiovou desku s názvem Hackney Diamonds. Na nové autorské album Stounů čekali fanoušci poctivého a nesmrtelného rock‘n‘rollu téměř dvacet let. Na albu se objevilo mnoho hostů, mezi kterými nechyběli například ani Stevie Wonder, Lady Gaga, Elton John či Paul McCartney.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 21.10.2023, 11:38

Autorská tvorba

Poslední autorské album vydali Rolling Stones v roce 2005. Šlo o desku s názvem „A Bigger Bang“, objevil se na ní nový originální materiál kapely a jedná se rovněž o poslední autorskou desku, na jejímž nahrávání se podílel bubeník Charlie Watts před svou smrtí v roce 2021.

Tuto desku následovalo v roce 2016 album Blue & Lonesome, které ovšem originální materiál neobsahovalo. Jednalo se o desku skládající se výhradně z bluesových skladeb a rovněž o první desku kapely, která obsahovala pouze coververze převzatých písní.

Hackney Diamonds

Není tedy divu, jaký boom spustilo ohlášení a následně i vydání desky Hackney Diamonds. Ta je po téměř dvaceti letech dalším autorským albem legendární britské kapely. Nové album bylo oficiálně ohlášeno 4. září, stejně jako živé vysílání s moderátorem Jimmym Fallonem, který se spolu se Stouny ujal jakéhosi uvedení nové desky a informací, po nichž fanoušci prahli.

Po skončení rozhovoru měl premiéru videoklip k písni „Angry“, v němž se herečka Sydney Sweeney nechává vozit po Los Angeles v červeném kabrioletu a členové kapely ji hudebně doprovázejí z velkých billboardů po cestě.

Beatles a Stouni na jedné desce

Největším „dárkem“ pro fanoušky za téměř dvacetileté čekání je pochopitelně seznam hostujících hudebníků na novém albu. Objevuje se na něm například Elton John či nečekané spojení Lady Gaga a Stevieho Wondera v písni Sweet Sound Of Heaven.

Tím nejvíce šokujícím spojením je ale zcela nepochybně propojení Rolling Stones a Beatles, tedy dvou kapel, které stály na samotném startu takzvané britské invaze. Nabídka spolupráce údajně zaskočila i samotného McCartneyho.

„Paul z toho byl úplně odvařený. Vypadal jako dítě v obchodu s hračkami. Takový školáček. A pořád křičel: To je jako ve snu, člen Beatles na albu Rolling Stones!“ popsal v rozhovoru kytarista Ronnie Wood. Mick Jagger vznik kolaborace s McCartneym popsal následovně: „Navrhli jsme mu, aby si zahrál v této punkové skladbě (Bite My Head Off). Nevěděl jsem, jak to bude fungovat, ale on to opravdu rozjel a užil si to. Říkal: ‚Je skvělé hrát s kapelou! Opravdu příjemné‘.“

Zdroj: NME, iRozhlas, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články