fb pixel BAFTA Games Awards rozdány: Online ceremoniál ocenil herní terapii i střílení lidí do obličeje – G.cz
Vyhledávání

BAFTA Games Awards rozdány: Online ceremoniál ocenil herní terapii i střílení lidí do obličeje

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Včera se rozdávaly BAFTA Games Awards a jako všechno ostatní v karanténě, i tohle se odehrálo přes live stream. Nijak to neubírá na zásluhách vývojářů, ceny dostaly velká studia, která pracovala na obřích projektech, i miniaturní týmy s artovými experimenty.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.4.2020, 11:23

BAFTA Games jsou rozdány

Před pár měsíci Světová zdravotnická organizace označila přílišné hraní videoher za nebezpečné a nežádoucí, před pár dny zase všem doporučila, aby videohry začali hrát, protože to je super způsob, jakým trávit volný čas v karanténě. Těžko tedy říct, co si právě teď odborníci o paření her myslí. Jisté je ale to, že miliardy hráčů po celém světě hrát nepřestanou a vývojáři svůj miliardový byznys nezastaví.

Podle posledních výzkumů hraje videohry dvě a půl miliardy lidí a předpokládá se, že herní průmysl bude mít v roce 2025 cenu tří set miliard korun. Samozřejmě jsou všechna tahle čísla velice nejistá, ale i tak se bavíme o ohromném a mimochodem stále rostoucím trhu, který je samé překvapení. Koronavirus může třeba na chvíli byznysu pomoci a potom ho na delší dobu postavit k ledu, kdo ví. Víme jen to, že vzhledem k penězům jsou hry jako jakékoli jiné popkulturní odvětví.

Stejně jako u jakéhokoli jiného popkulturního odvětví, porna nevyjímaje, i na videoherní scéně se rozdávají tvůrcům ceny. Bohužel nemají videohry ani po třiceti letech na špičce zábavního průmyslu svoje "oscary a glóby", tedy ceny, kterých si vývojáři cení nejvíce, takže přebírají všechny. Proto je třetí Zaklínač hrou roku asi osm set tisíckrát. Videohry ale mají svoji BAFTu, a to znamená aspoň něco. A právě BAFTA Games Awards se rozdávaly včera.

Byly oceněny jak megalomanské hry ohromných skupina studií, tak titěrné indie projekty vznikající v několika lidech. Před vyhlášením to vypadalo, že na streamu budou kralovat hry Control (něco mezi Akta X a Larou Croft) a Death Stranding (léta chystaná podivnost japonské herní legendy Hidea Kojimy), ale nakonec obě hry proměnily jenom jednu nominaci a králem večera se staly hry se středně velkým vývojem. Jednak ujetá RPG detektivka Disco Elysium, ale hlavně roztomilá vesmírná mystery Outer Wild.

Na všechny ty věci koukněte do naší galerie, třeba získáte tipy na to, co si pořídit na víkend do karantény. Právě na většině platforem probíhají velké slevy, takže urvete hodiny zábavy za pár šupů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články