fb pixel DOOM a kontroverzní? Na simulátor znásilnění to fakt nemá aneb nejdiskutovanější PC hry v historii pařanství – G.cz
Vyhledávání

DOOM a kontroverzní? Na simulátor znásilnění to fakt nemá aneb nejdiskutovanější PC hry v historii pařanství

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Vyšel nový díl akční série DOOM s podtitulem Eternal, a jak jste asi mohli slyšet, i tentokrát je to naprostá pecka. A i tentokrát se najdou lidé, kteří mají s hrou problém pro její "zpochybnitelnou message". Vedle doopravdy kontroverzních her ale působí DOOM jako simulátor farmaření.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.3.2020, 11:08

Controversy is ETERNAL!

Chlapci na redditu tomu říkají big dick energy, levicová herní média tomu říkají toxická maskulinita, tak by se dal rámcově rozdělit přístup názorově odlišných skupin k minulému DOOMovi. Řekli byste si, že je stupidní vést politické rozhovory nad hrou, jejímž vrcholem je zabořit lištu motorové pily mezi čertovy rohy, a měli byste nejspíš pravdu, ale stejně se to děje. Je pravda, že hrajete za muže, který je hora svalů, moc nemluví, moc neposlouchá a jenom střílí věci brokovnicí do obličeje, ale... je to DOOM, že jo. O tom ta hra je.

Debaty kolem současného dílu s podtitulem ETERNAL zuří už dva roky, od prvního traileru. V něm totiž vidíme hlavního hrdinu, jak navzdory ostatním jde zastavit hordu útočících pekelných monster. Všichni ostatní utíkají a reproduktory mluví o démonech jako o "mortally-challenged" bytostech. Konzervativci se do hry zamilovali, protože Doomguy byl najednou "metaforou pro silného bílého heterosexuála, který se jde vypořádat s uprchlíky, zatímco přiteplení levičáci utíkají" (to jsme si nevymysleli, to jsme vážně našli na netu) a naopak liberálové viděli v traileru ironickou a sebeparodickou linku, která žene tu zmíněnou big dick energy do absurdna.

No, nový DOOM je venku a překvapivě to není žádný politický statement. Je to jenom superakční, superrychlá a superbrutální hra s trochu zvrhlým, a pravda občas trochu politickým, smyslem pro humor. Hádky vyplynuly naprázdno, žádná kontroverze ve hře není. Kromě litrů krve samozřejmě. Jestli ale chcete vidět doopravdy kontroverzní tituly, skočte se podívat do naší galerie. Ale varujem, už to nikdy nemůžete odvidět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články