fb pixel Autokino Strahov se otevře vedle spartakiádního staďáku, na úvod promítne Temného rytíře – G.cz
Vyhledávání

Autokino Strahov se otevře vedle spartakiádního staďáku, na úvod promítne Temného rytíře

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

V úterý 12. května se slavnostně otevře autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov bude s kapacitou pro 120 automobilů největším v Praze. Je to začátek většího projektu, který si vzal za cíl v létě 2020 kulturou oživovat volný prostor u polozapomenuté pražské betonové dominanty. Začíná se už kultovním Temným rytířem Christophera Nolana, program v dramaturgii Aerofilms nabídne také Dannyho parťáky, českou komedii Vlastníky, dokument V síti nebo úplné novinky Lov a Malá lež.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.5.2020, 08:37

Autem do kina

Koronavirová krize nám přinesla řadu nepříjemností, ale také i pár pozitiv. Díky karanténě zažívají renesanci například autokina. V Praze už funguje autokino u Letiště Václava Havla a nyní se otevře další, a sice u strahovského spartakiádního stadionu.

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané. To jsme věděli od začátku a šli jsme si za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor projektu Autokino Strahov Jakub Dostál.

Program kina je v dramaturgii Aerofilms a nabídne na prvních deset dní řadu divácky oceňovaných snímků. Prvním promítaným filmem se v úterý 12. května stane Nolanův Temný rytíř. Jak je to dlouho, co jste Heatha Ledgera naposledy viděli v jeho životní roli na velkém plátně? Dále se diváci mohou těšit na Dannyho parťáky Stevena Soderbergha a osobitou francouzskou love story Tenkrát podruhé režiséra Nicolase Bedose. Chystají se ale i novinky. Autokino Strahov v předpremiéře uvede očekávanou komedii Malá lež, která vynesla historicky první Zlatý glóbus za hlavní ženskou roli herečce asijského původu, nebo hororový titul Lov o boji o přežití.

A nebude chybět ani zatím nejdiskutovanější český film roku 2020, V síti – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové. Mezi dalšími českými tituly se představí výtečná komedie Vlastníci, která získala tři České lvy a cestovatelská road movie Afrikou na pionýru. Kvalitní podívanou zajistí DCI projektor Sony, pro něhož "práce" ve strahovském kině rovněž znamená druhou šanci - ještě před pár měsíci sloužil v legendárním žižkovském kině Aero, než byl vyměněn za nový.

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Mimo filmové projekce areál během letní sezóny uvede ale i jiné kulturní akce. „Vedle autokina se tak snažíme zasadit o nové, příjemné a kulturní místo v metropoli, kde se každý může pár hodin před projekcí zastavit, občerstvit jak jídlem tělo, tak i duši hudbou před malým DJs pultem a s klidem si poté vychutnat večerní projekci. Tu si mohou užít i diváci bez automobilů, přímo před plátno umístíme lehátka. Během projekcí budeme dodržovat všechna nutná hygienická opatření a také máme pro návštěvníky připravený servis. Objednat si tak drink nebo čerstvý burger z grilu bude samozřejmostí,“ láká na letní pohodu autokina Dostál. Areál totiž plnohodnotně doplňuje bar.

Současná kapacita autokina je 120 automobilů, podle situace ji je ale možné rozšířit. Vstupné na zahájení letní sezóny (stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce v areálu) je 350 korun za jeden automobil. Filmové projekce startují každý den ve 21 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19 hodin. Přesná denní otevírací doba bude blíže určena opět podle vývoje situace v následujících dnech a týdnech. Opuštěné, leč atraktivní místo bokem centra Prahy tak dostává příležitost ukázat, kolik osobitého ducha v něm ještě je. Parádní iniciativa!

Podobné články

Doporučujeme

Další články