Auto na cyklostezce? Cyklozmrdi jen spravedlivě sklízejí, co zaseli! – G.cz
Vyhledávání

Auto na cyklostezce? Cyklozmrdi jen spravedlivě sklízejí, co zaseli!

Logika je neúprosná: pokud mohou kola jezdit po chodnících, mohou auta jezdit po cyklostezkách.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 17.6.2017, 09:36

Na iDnesu se kdosi rozčiluje, že si jakási řidička zkracovala cestu autem po cyklostezce na pražské Zbraslavi. Dokonce tam i zavěsil video, viz ZDE. Mně to naopak přijde naprosto v pořádku. Pražští cyklisté totiž opakovaně tvrdí, že jim na jízdě po chodníku nepřijde nic divného. Prý to ničemu nevadí, i když se to podle zákona nesmí úplně stejně, jako jezdit autem po cyklostezkách. V paragradu 53 silničního zákona je doslova uvedeno: „Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat...“

Cyklisté se hájí, že prý jezdí po chodníku proto, že se na silnici bojí aut. Že tím ohrožují chodce jim ale už nevadí. Jízda po chodníku je tedy zbaběllá, sobecká a nebezpečná. Jen v Praze přitom cyklisté způsobí průměrně přes sto nehod ročně a zraní desítky lidí. Viz statistika ZDE.

A tihle bezohledně a protiprávně se chovající lidé se teď rozčilují, že jim po cyklostezkách jezdí auta? Požadují svobodu porušovat zákon, ale nepřejí stejnou svobodu motoristům? Všem je třeba měřit stejným metrem. Když mohou cyklisti jezdit po chodnících, proč by nemohla auta jezdit po cyklostezkách? Řidičku černého mercedesu proto považuju za slibnou první vlaštovku. Jen houšť! Motoristé, vzhůru na cyklostezky a nohu na plynu až na zem! Stačí jen zapnout stěrače…

Ale vážně: neukáznění cyklisté porušující zákaz jízdy po chodníku prostě jen sklízejí to, co sami zasili. Celá léta vytvářejí neúctu k zákonům a vyhláškám, což bohužel zasahuje celou společnost. Auto na cyklostezce samozřejmě nemá co dělat, stejně jako kolo na chodníku.

P.S. Už před dvěma lety jsem na g.cz zveřejnil třídílný seriál Cyklofašisti, cyklozmrdi a cyklobuzny o neuvěřitelně sprostém, buranském a nebezpečném chování části pražských cyklistů na chodnících. Můžete si ho přečíst ZDE, ZDE a ZDE.

V titulku byla zjevná nadsázka a úvodem jsem navíc jasně napsal, že nemám na mysli všechny cyklisty. To by byl ostatně nesmysl – jsem jeden z nich. Na kole ročně najedu stovky kilometrů a a za cyklofašistu, cyklozmrda ani cyklobuznu se nepovažuju. Na kole se totiž chovám ohleduplně a nejezdím po chodníku.

A TADY si přečtěte, proč obyčejné kolo dokazuje, že české feministky diskriminují a urážejí muže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články