Apple odhalil nové trumfy: Hodlá převálcovat Netflix a nastolit nový řád v oblasti bankovnictví a herního průmyslu – G.cz
Vyhledávání

Apple odhalil nové trumfy: Hodlá převálcovat Netflix a nastolit nový řád v oblasti bankovnictví a herního průmyslu

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Fanoušci Apple mohou opět zajásat, protože svět technologií bude zase o něco větší a pestřejší, než tomu bylo doposud. To vše díky novinkám, jež firma odhalila v rámci své pondělní akce, kterou klasicky sledoval celý svět kromě nás. Program "keynote" se výjimečně netýkal představení nových produktů, nýbrž služeb. A je jich opravdu požehnaně!

Martin Miko
Martin Miko 26.3.2019, 13:27

Apple chce streamovat všechno

Apple se rozhodl, že rozšíří své služby a nebude už "pouhým" prodejcem mobilních telefonů, tabletů a osobních počítačů. Na pondělní konferenci totiž představil vizi, v rámci které vznikne mnoho nových a velice zajímavých služeb, které by nám měly opět usnadnit a zpříjemnit život. Konkurence je však poměrně silná. Konkurovat například Steamu nebo Netflixu totiž rozhodně nebude jen tak. Pojďme se podívat na to, co pro nás Apple chystá.

1. Kreditní karta Apple Card

Jediný hmotný produkt, který vzešel z pondělní konference, byla kreditní karta Apple Card, která vznikla kolaborací s MasterCard a Goldman Sachs. Ta bude výjimečná nejen tím, že nabídne kategorizaci plateb v podobě umělé inteligence, ale zároveň se prý bude zaměřovat na bezpečnost a soukromí. O vašich transakcích prý nebude vědět ani sám Apple, takže se zdá, že se firma vydává cestou, kterou dřív preferovala například firma BlackBerry. Zajímavostí na fyzické kartě je to, že bude vyrobena z titanu a Apple na ni vyryje vaše jméno. Design se vám bude určitě líbit.

2. Apple TV+ pro filmové fanoušky

Fanoušky překvapilo i představení vlastní televizní služby, která bude zahrnovat hned několik televizních aplikací, včetně HBO, Showtime, Hulu, Spectrum apod. Do světa se uvede v květnu a kromě cizí tvorby bude vytvářet i vlastní obsah. Například režisér Steven Spielberg pro Apple TV+ v současné době natáčí seriál s názvem Amazing Stories. Dalším projektem bude i sci-fi See o Zemi, na které přežili jen slepí lidé. Že by další Bird Box?

3. Apple Arcade pro gamery

Pro milovníky videoher, kteří disponují zařízením od firmy Apple, bude připraveno předplatné na platformě Apple Arcade. Kromě streamování filmu se tak nově budou streamovat i videohry, kterých bude při spuštění služby k dispozici více než sto. V podstatě se bude jednat o takový Netflix videoher, takže nečekejte žádné reklamy ani mikrotransakce. Výhodou je, že si budete moct zahrát i bez internetu. Změní Apple Arcade zajeté koleje v rámci videoherního průmyslu?

4. Apple News+

U nás tuto aplikaci neznáme, ale například v USA nebo Kanadě si za 10 dolarů měsíčně můžete číst články z více než 300 časopisů. U nás je tento způsob sdílení článků z magazínů prozatím v předpotopní fázi. Nicméně si platíte za to, že vás neotravují reklamy. Tento projekt opět připomíná jakýsi program na principu Netflixu.

A zde se dozvíte, proč vegani chtějí krmit své miláčky rostlinnou stravou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články