fb pixel Apex Legends jde do páté sezóny se stylem a grácií – G.cz
Vyhledávání

Apex Legends jde do páté sezóny se stylem a grácií

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Do free 2 play online střílečky Apex Legends včera doputovala season 5 narvaná obsahem. Hráči dostanou na hraní novou postavu, předělávaly se mapy, některé stávající postavy, dostali jsme hromadu nových úkolů a novou příběhovou linku.

Jan Studnička
Jan Studnička 13.5.2020, 13:43

Apex styl

Jak se říká v nejnovějším traileru, styl doputoval do Apex Legends. Tím stylem je míněna nová postava jménem Loba Andrade, nejobávanější zlodějka v Outlands. Má poněkud klišoidní minulost, její rodiče jí zavraždili před očima, když ještě byla dítě a od té doby prahne po pomstě. A všechny prostředky, které ji dostanou blíž jejímu cíli jsou pro ni fair game. Takže Loba má několik cool vychytávek, které si nese přímo do hry. Jednak teleport, který vás přenese doslova, co byste kamenem dohodili, protože port musíte nejdřív hodit a pak se za ním teprve můžete přenést. Další velkou srandou je hůl, kterou může vrazit do země a v jejím rozhraní se otevře takzvaný Black market. Což znamená, že hráči z vašeho týmu můžou projet svůj loot přímo na místě a vzít si, co je potřeba.

Loba a její minulost je mimochodem součástí dalšího velkého přídavku do hry a to jsou příběhové mise, které jsou dělány zlodějce na míru. Vpadnout se svým týmem na mapu, prostřílet se k pokladu a pak se dostat živí na evac point. Pokladem je míněna součást tajemného artefaktu a když jich nasbíráte devět, poskládáte celý artefakt. Je to exkluzivní přívěšek na kvér. Jo, a tyhle mise můžete otevřít tím, že budete klasicky kompetetivně střílet po jiných hráčích a otevírat takzvané Treasure packs.

Samozřejmě přibyl nový battle pass, ve kterém si můžete ceny vystřílet, a nebo zakoupit, což je u free 2 play hry celkem fér. Mirage jako hratelná postava se trochu pozměnil, taky se trochu zasáhlo do map, hlavně King’s Canyon.

Go Respawn!

Apex Legends je vážně zajímavá entita na herní scéně. Za rok 2019 si odnesla hromadu cen a nevypadá to, že by měla tendenci zpomalovat. Věrná herní základna a péče vývojáčů je cítit. Hodně pochopitelně pomáhá, že si ji může kdokoli zahrát zdarma a její gameplay je vážně tak trochu návykový.

Už jenom její vznik je takový podivný, před více než rokem se prostě zničehonic prostě objevila. S posvěcením vydavatelství EA její tvůrci z Respawn Entertainment prostě tiše pracovali na FPS battle royale, žádné hypování, žádné trailery a najednou prostě BUM, tady je a tady je zdarma. Samotné studio Respawn má mezi herními fanoušky dobrou pověst.

Vzniklo sice proto, aby pomáhalo s vývojem série Call of Duty, ale od roku 2010 si připsali dvě skvělé sci-fi akce Titanfall a Titanfall 2, nedávno Apex Legends a naposledy vychvalovanou Star Wars řežbu Fallen Order.

Podobné články

Doporučujeme

Další články