fb pixel Aou! Prastaré vzpomínky na předchůdce Facebooku: ICQ nám dalo hnusné smajlíky i opičí online hry – G.cz
Vyhledávání

Aou! Prastaré vzpomínky na předchůdce Facebooku: ICQ nám dalo hnusné smajlíky i opičí online hry

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzpomínáte si na ty časy, kdy ještě neexistoval Facebook, Instagram ani Twitter, a všichni jsme spolu komunikovali skrz Líbímseti.cz a ICQ? Ano, byly to náročné časy bez stories a mobilních dat v telefonech, takže jsme si museli draze volat a smskovat, což vlastně můžeme dělat dodnes.

Martin Miko
Martin Miko 17.4.2019, 15:57

Vzpomínky na ICQ

Věděli jste, co znamená zkratka ICQ? Když si tato tři písmena přečtete nahlas v angličtině, uslyšíte áj sí kjů, což se vyslovuje stejně jako věta I Seek You. A tu si můžeme přeložit jako Já hledám tebe. Každopádně ICQ vzniklo už v roce 1996 díky izraelské firmě Mirabilis, kterou založili čtyři chlapci. Těm se o dva roky později podařilo společnost prodat za neuvěřitelných 407 milionů dolarů. Mějme na paměti, že v té době neexistovaly téměř žádné sociální sítě ani portály typu Líbimseti.cz. To mimochodem spatřilo světlo světa až v roce 2002.

ICQ bylo jedním z mála messengerů, který dokázal posílat textové zprávy, skupinově chatovat, odesílat soubory a hrát online hry, což se stalo později inspirací i pro dnešní Messenger a Facebook. ICQ však jako první dokázalo nastolit jakýsi řád, zvuky, design a možnosti, které si vlastně pamatujeme dodnes, a to především díky tomu, že byl vlastně první.

V Česku byla aplikace samozřejmě také velmi oblíbená. Existovala dokonce i česká verze. Tu zajišťovaly servery Centrum.cz a Atlas.cz. Svého času dokonce řešila podporu ICQ i TV Nova.

V následující galerii vám připomeneme celou řadu věcí, na které jste určitě v rámci ICQ zapomněli:

A nyní nostalgicky zavzpomínejme na tyto prastaré zvuky, které jsme poznali díky ICQ.

A zde se veřejně smějeme Emmě Smetaně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články