Antikonfliktní tým měl perný víkend. Zabránil důchodci v kouření a vyhnal muslimy z ČR – G.cz
Vyhledávání

Antikonfliktní tým měl perný víkend. Zabránil důchodci v kouření a vyhnal muslimy z ČR

V souvislosti se zavedením takzvaného antikuřáckého zákona byly na některých místech v republice vyslány do ulic takzvané antikonfliktní týmy, které mají sjednávat pořádek, předcházet konfliktům, zadržet nebezpečné kuřáky a rovněž dohlížet i na to, abychom u nás neměli imigranty.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 6.6.2017, 15:21

V polovině minulého týdne vešel antikuřácký zákon v platnost a tedy již není možné si v hospodách zapálit. Očekávané občanské nepokoje, rabování a znásilňování přimělo policejní složky jednat a do terénu vysílat dobrovolníky z řad běžných občanů, aby podpořili klid a pohodu.

Nejvíce práce podle očekávání na antikonflitkní tým čekalo hlavně o víkendu, kdy se ulice a hospody hemžily nebezpečnými kuřáky.

O účast v antikonfliktním týmu byl až překvapivý zájem. Uvědomělí spoluobčané, kteří ctí řád, zákony a bílou rasu, se mohli doslova přetrhnout, aby se do týmu dostali.

„Nároky na antikonfliktní tým jsou samozřejmě ty nejvyšší. Musíme dbát nejen na dobrou pověst policie, ale rovněž na bezpečnost v ulicích. Zájem byl enormní, nicméně sítem prošlo jen několik nejlepších. Naše vysoké požadavky jsme prosadili pomocí náročného přijímacího pohovoru, kde měl uchazeč nakreslit na papír kolečko. Uznali jsme i hákový kříž, který uchazeči kreslili často. Až devadesát procent uchazečů tímto testem neprošlo,“ vysvětloval Roman Ondera zákulisí nabírání uchazečů a zároveň tak ubezpečil o jejich kvalifikaci.

Po prvním víkendu bez kouření v hospodách máme první výsledky a antikonflitkní tým při své premiéře nedopadl úplně špatně. Například v Horních Počáplech antikonfliktní tým zabránil sedmdesátiletému kuřákovi Pavlovi K. v tom, aby si v hospodě zakouřil.

Podle zápisu z místa tragédie byl nejprve Pavel K. upozorněn antikonfliktním týmem, že mu imigranti seberou práci a že islám je zlo. Na tuto výzvu Pavel K. nereagoval a nadále vykonával činnost, která bezprostředně směřovala k tomu, že si uvnitř hospody zapálí cigaretu.

Svědci z místa tragédie v pláči líčili, jak se ženy a děti utíkaly v panice před Pavlem K. schovat na záchod, neboť hrozba zapálení si cigarety se v ten moment již takřka nedala odvrátit.

„Všude jsem slyšel jenom pláč dětí a vystrašených žen. I muži brečeli. Byl tam veliký zmatek. Nikdo nevěděl, co bude dál. Lidé vyskakovali z oken. Z posledních sil jsem napsal své ženě smsku, že ji miluju,“ zalykal se při vzpomínce na hrůzný zážitek Jan Lžička, který byl jen několik málo metrů od epicentra chystaného si zakouření Pavlem K.

Když už si Pavel K. sahal do kapsy pro zapalovač, že si zapálí cigaretu, antikonfliktní tým neměl jinou možnost, než začít ihned jednat. Padlo několik výstřelů a potencionální kuřák Pavel K. se zřítil ze židle na zem. Byl na místě mrtev. Naštěstí si cigaretu zapálit nestihl.

Policie posléze místo zajistila a začala pátrat po možných komplicích pana Pavla K. Podle všeho totiž nejednal sám.

Antikonfliktní tým však svou práci splnil a mohl jít zase o dům dál. Podobné výsledky hlásí antikonfliktní týmy po celé republice. Vypadá to, že se už nemusíme bát kuřáků v hospodách. Už bude dobře.

A TADY máte deset důvodů, jak se vyrovnat se zákazem kouření v hospodách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články