fb pixel Amy Winehouse měla skříň plnou kostlivců: K sebevraždě ji dovedl rozvod rodičů, manžel i drogy – G.cz
Vyhledávání

Amy Winehouse měla skříň plnou kostlivců: K sebevraždě ji dovedl rozvod rodičů, manžel i drogy

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Amy Winehouse patří k ikonám britské hudby. Zpěvačka s nezapomenutelným hlasem zemřela na otravu alkoholem v pouhých sedmadvaceti letech, při pohledu na její život se ale zdá, jako by nad ní paní Smrt bděla už od kolébky. Winehouse od dětství stíhala jedna rána za druhou. Dokument Amy Winehouse: The Untold Story přichází hned se 13 důvody, které pěnici pravděpodobně postupně vydláždily cestu až k tragickému konci.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.6.2020, 16:02

Amy Winehouse a 13 důvodů, proč

Klub 27, to je tragicky proslulá „skvadra“ talentovaných, ne-li geniálních muzikantů, kteří nás opustili předčasně – konkrétně ve 27 letech. 23. července 2011 se k nim přidala i ikonická britská zpěvačka Amy Winehouse, která se podle lékařské zprávy otrávila alkoholem. Winehouse holdovala nejen pití, ale i drogám, a to prakticky od svých 13 let, kdy návykové látky vyzkoušela poprvé. Jak ale moudrý člověk ví, závislosti na podobných věcech jsou většinou takovou berličkou hluboce nešťastných, kteří nevědí, co si počít. Co k sebevraždě – protože když se někdo upije a ufetuje, jak jinak tomu chcete říkat? – Amy vlastně dovedlo, to se snaží zodpovědět dokument Channelu 5 s podtitulem The Untold Story.

K divákům ve filmu promlouvají zpěvaččini blízcí, ale také třeba její bodyguard, který ji jako poslední viděl živou. Povídali jsem si, pouštěla mi na počítači nějaké videoklipy a do toho zpívala a hrozně se radovala, že se jí vrací hlas a že jí to jde,“ popsal později osobní strážce Andrew Morris závěrečné hodiny zpěvaččina života. Právě on jí jako poslední popřál dobrou noc a on ji také druhý den ráno našel nehybně ležet na posteli. V dokumentu ale zazní i názory psychologů, adiktologů a dalších lidí. Tvůrci tak vytvořili jakousi mapu zpěvaččiny cesty k tragickému konci o 13 pomyslných zastávkách. Projít si ji už teď můžete v následující galerii:

První ránou pro Winehouse byl bezpochyby rozvod rodičů, kteří od sebe šli, když jí bylo teprve 8. Že ji to hluboce zasáhlo, o tom svědčí i fakt, že se rozchod mámy a táty stal námětem pro několik jejích písňových textů, nejpatrnější je to v songu What Is It About Men. V 15 se u dívky rozjela porucha příjmu potravy. „Pamatuju si, že za mnou přišla a řekla mi přišla jsem na skvělou dietu, jím, co chci, a pak to vyzvracím,“ svěřila se dokumentaristům zpevaččina matka Janice. Řekla o tom tehdy prý už bývalému manželovi, ale nikdo z nich to nebral příliš vážně, spíš jako frázi. S problémy s jídlem se ale zpěvačka potýkala už zbytek života.

Nešťastně osudové pro ni bylo setkání s Blakem Fielder-Civilem. Byla z toho osudová láska, rozhodně to ale nebyl výstavní vztah z Instagramu. Ti dva na sobě byli extrémně závislí a taky spolu hodně fetovali. Bylo to vášnivé, bylo to divoké, pak se dokonce i vzali, ale když Blakea zavřeli za napadení barmana, po jeho návratu z vězení se rozvedli. Tou dobou byla Amy těžce závislá na všem možném, byla kost a kůže, padaly jí vlasy a ztrácela hlas. I když to poté, co se vymanila ze sevření toxického vztahu, chvíli vypadalo, že bude vše dobré, nebylo... A dopadlo to, jak to dopadlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články