fb pixel Američané sáhli na film Nedotknutelní, výsledkem je nejzbytečnější snímek roku – G.cz
Vyhledávání

Američané sáhli na film Nedotknutelní, výsledkem je nejzbytečnější snímek roku

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vezměte úspěšný francouzský film z roku 2011, seberte z něj námět, hlavní postavy nahraďte známými americkými herci a prostředí přesuňte do USA. Vznikne propadák se špatnými recenzemi, který nikoho nezajímá. Něco takového se stalo oblíbenému filmu Nedotknutelní, který sklízel úspěchy i u nás v Česku. Zatímco původní verze má na Csfd.cz hodnocení 91 % a patří mezi 10 nejoblíbenějších filmů, jeho americká "vykrádačka" dosáhla na pouhých 35 %.

Martin Miko
Martin Miko 14.2.2019, 16:07

Zbytečný film roku

Některé věci zkrátka nejsou tak jednoduché, jak se zdají. Americké tvůrce zřejmě napadlo, že vykrást námět z několik let starého filmu a nahradit neznámé herce americkými hvězdami, bude mít globální úspěch, jenže se přepočítali. Kevin Hart ani Nicole Kidman tento nápad nezachránili. Je velmi odvážné až šílené přetočit dobrý film z roku 2011 s takřka totožným námětem a dějem a snažit se zabodovat s něčím, co lidé velmi dobře znají a dokonce si to čerstvě pamatují. Podle recenzentů se v podstatě ani nejedná o remake, ale spíš o důvěryhodnou kopii.

Trochu to působí jako kdyby se američtí producenti rozhodli, že koupí práva na film Kolja a rozhodli by se, že Zdeňka Svěráka nahradí Morganem Freemanem, který se bude starat o malého mexického chlapce. Mohlo by se to pak jmenovat třeba Pablo nebo Carlos.

Co se týče samotného filmu, díky recenzím se dozvíte, že se jedná o kopii oblíbeného filmu, která však není úplný odpad, jak by se dalo předpokládat. Všichni se však shodli na jedné věci. Podle mnoha ohlasů se jedná o naprosto zbytečný film, který se bohužel originálu v žádném ohledu nevyrovná. Původní Nedotknutelní totiž divákům přinesli něco nového a neokoukaného. U americké verze se momentu překvapení nedočkají, protože si děj stále pamatují. Kdyby se nejednalo o plagiát filmu, byl by snímek určitě hodnocen lépe, ale bohužel.

Každopádně nezoufejte, protože na světě existuje ještě bollywoodská verze filmu s názvem Oopiri, která vypadá jako absolutní bizár. Vlastně se na to ani nekoukejte, protože trailer mluví za vše.

A tady si můžete přečíst, kde vzali Zikmund s Hanzelkou peníze na své cesty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články