9 věcí, kterými se musíte vybavit před létem – G.cz
Vyhledávání

9 věcí, kterými se musíte vybavit před létem

Sluníčko konečně začíná roztahovat své paprsky a všichni se už nemohou dočkat léta a následně i prázdnin. Stejně jako každé roční období vyžadují i tyto slunečné měsíce výbavu, která by vám rozhodně neměla chybět, ať už budete u vody či v lese.

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 2.6.2017, 16:00

1. Na ochranu před sluníčkem

Ať už budete trávit prázdniny převážně u vody, doma na zahradě či na dovolené v zahraničí, mějte neustále na paměti, že jste vystaveni slunečnímu záření. Používejte sluneční brýle na ochranu očí, pokrývku hlavy a opalovací krémy. Každý pobyt na slunci bez použití UV filtru poškozuje kůži a zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

2. Na otravný hmyz

Letní grilování, pojídání zmrzliny či sladkého ovoce jsou doslova rájem pro vosy. Dávejte na ně pozor, abyste se ubránili nepříjemnému vosímu bodnutí! Zvláště tehdy, jestli jste na vosí jed alergičtí. Pokud se chystáte na romantickou projížďku lodí či plánujete trávit večer u táboráku, nastříkejte se preventivně repelentem, abyste odehnali otravné komáry a ovády. Procházky v lese raději absolvujte v dlouhých kalhotách, abyste si nepřinesli domů suvenýr v podobě zakousnutého klíštěte a ohlídejte i své domácí mazlíčky vhodnými přípravky proti parazitům.

3. Pro pohodu a relax

Plánujete s partou přátel piknik v parku či strávit odpoledne venku na zahradě? Vymyslete si pro své blízké nějakou milou hru, kterou si zpříjemníte společné chvíle. V létě lze využít téměř neomezené množství nápadů. Od pohybových aktivit přes vědomostní hry až po karetní či deskové. Nápadům se meze nekladou. Pro jistotu s sebou přibalte i balíček karet, frisbee nebo si nachystejte nějakou hru s úkoly. Zábava se rozproudí a přátele tím určitě potěšíte.


4. Na žízeň a osvěžení

Horké počasí doslova vybízí k popíjení nejrůznějších sladkých nápojů, alkoholických osvěžujících drinků nebo ledových tříští. Doplňování tekutin se rozhodně nebraňte! Myslete ale na dehydrataci, při které se vám může pěkně zamotat hlava. Káva nebo zmíněné nápoje se totiž do pitného režimu nepočítají. Důležité je tedy nezapomínat na obyčejnou vodu, která dodá vašemu žíznivému tělu nejvíce tekutin. Noste ji všude s sebou, a pokud víte, že strávíte celý den na slunci, skladujte ji ve stínu, aby se vám na přímém slunci příliš neohřála a nezkazila. Pozor však dávejte na led a příliš vychlazené pití. Led totiž vyvolává opačný efekt a bude vám ještě větší horko.

5. Pro křišťálově čistou vodu

Pokud se chystáte trávit letní dny u bazénu, myslete na své zdraví. Vždy se starejte o to, aby byla voda čistá a nevyskytovaly se v ní řasy, které mohou způsobit celou řadu problémů. Od zažívacích potíží až po spuštění projevů alergie a kožní reakce. Používejte vhodnou bazénovou chemii (například novou řadu bazénové chemie Savo), která vás problémů s nezvanými hosty zbaví a zajistí vám křišťálově čistou vodu po celou sezónu.

6. Pro uchování vzpomínek

Ať už pojedete za letními zážitky za hranice vlasti, či zůstanete doma a budete cestovat za krásami České republiky, mějte s sebou po ruce vždy foťák nebo telefon. A pro jistotu i nabitou powerbanku pro případ, že se telefon v nejlepším vybije. Své zážitky si poctivě dokumentujte, abyste si zachovali krásné vzpomínky nejen ve své paměti. Svým přátelům a rodině se pak můžete pochlubit, co všechno jste na výletech prožili a jaká krásná místa jste navštívili.

7. Pro rovnoměrné opálení

Která z žen by netoužila po krásném opálení a ještě u vody vypadat šik? Až budete vybírat plavky pro letošní sezónu, nehleďte pouze na jejich vhled, ale také praktičnost. Pokud budete chtít strávit celý den na sluníčku, volte takové plavky, ve kterých se co nejlépe opálíte a nebudete vypadat jako zebra! Dnes už se dají pořídit takové, která vám zajistí rovnoměrné opálení a zároveň budou lichotit vaší postavě.

8. Pro pořádnou porci zábavy

I dospělí se mohou bavit jako děti. Pokud plánujete grilovací party na zahradě u bazénu s přáteli či si vyrazíte ve skupince k vodě, nezapomeňte si přibalit nějakou „zábavu“ i na vodní hrátky. Kromě míče vás skvěle zabaví i nejrůznější stříkací pistole či plážové pálky, se kterými se zaručeně vyblbnete, i když už dětmi dávno nejste.


9. Pro zdraví a kondici

Léto přímo vybízí k outdoorovým aktivitám. Můžete chodit běhat, vyrazit na brusle, na kolo, na vodu, procházky či si zahrát s přáteli plážový volejbal, tenis, cokoli vás napadne. Pokud jste spíše milovníky klidnějšího sportu, vyrazte na nějakou ze skupinových lekcí venkovní jógy. Možností je nespočet. Vybavte svou skříň sportovním oblečením a nebojte se udělat něco pro své zdraví a kondici.

A TADY se podívejte, co jíst v létě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články