9 věcí, které na našich matkách nesnášíme! – G.cz
Vyhledávání

9 věcí, které na našich matkách nesnášíme!

Milujeme je, ale tohle nás vytáčí. S největší pravděpodobností však budeme stejní. Nebo už jsme!

TerrMinatorka
TerrMinatorka 10.5.2014, 17:30

1. Dirigování

V domácím úboru připravena ovládat celý rodinný orchestr. Mít věci dokonale pod kontrolou je jedna z vlastností matek, která přivádí k šílenství. Rozdávat úkoly a držet vše na uzdě, zatímco vy stojíte a tupě čumíte jako opožděný flétnista, hledajíc místo not hadr na okna spolu s kořalkou na uklidnění.  

2. Šetřílkovství, či naopak plýtvání

Vítejte ve světě zahánění do extrémů. V obou případech lze říct, že běsníte. Šetření v mezích? Přesně odměřené pikové množství mycího prostředku na houbě podle reklamy a vesele drhnout nádobí v jedné vodě. Sprchování na vyměřený čas a spláchnout WC jen při velké potřebě. Ve druhém případě se nesmí opomenout rozsvítit celý dům, zapnout všechny spotřebiče a elektroniku, zvednout se a odejít na nákup!  

3. Vždy má pravdu

Matky mají místo hlavy křišťálovou kouli, čímž slabší jedinci mohou jednoduše přijít o veškeré ambice a lehce upadat k sebevražedným sklonům a závislostem. Chystáte se udělat nový krok? Ona stejně ví, jak to dopadne a ráda vám naservíruje budoucnost se všemi peprnými detaily. Vy nevěříte a pak se patřičně cítíte jako blb. GIFSec.com  

4. Hodnocení partnerů

Stejně jako umí předvídat budoucnost, velice kladný vztah mají matky i k odhadování a srovnávání vašich současných partnerů s bývalými. Často se ztotožňují s jízlivými názory typu: „Pořád si vybíráš stejný typy, pořád blbě!“ nebo „To jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží tentokrát.“  

5. Ztrapňování

Doby, kdy vás ztrapňovaly fotkami vašich údů z rodinných alb, jsou ta tam. Dnešní moderní matky ovládají fejsbuky a twittery a nebojí se vyjádřit online. Takovým matkám je zapotřebí nenápadně vypojit router a uschovat alkohol (osobně ho můžete využít pro první bod). Ten dokáže index trapnosti navyšovat.  

6. Přílišná péče

Nedělní svíčková potěší každého fajnšmekra, ovšem do té doby, než kolem vás začne matka skákat jako indiáni při vyvolávání deště. Párátka, ubrousek, solnička s pepřenou a v ideálním případě vás začne obírat od drobků. Ne, váš otrávený pohled nevnímá.  

7. Vždy budete dítě

Je vám 15 nebo 50? Vlastně na tom nezáleží, vždy budete úzce spjati s její dělohou a znamená to jediné. Jste její potomek a v každém věku vás může setřít. Škodolibostí se v této situaci nešetří. Netřeba se bránit, je pak schopna vyčíst váš dosavadní život a její zkaženou figuru. ooo  

 8. Zasahování do domácnosti

Kibicování, jak vést vaši domácnost, se dá přirovnat ke kohoutím zápasům. Obě strany si hájí svoji čest a natřásají peří, ale ovlivňovat uspořádání mouky, stranu krájení másla, rozestavění nábytku a měsíc neotočený kalendář (protože obrázek té žluté kytky děsně uklidňuje) je přespříliš.  

9. Ustaranost

Občas hraničí se schizoidními stavy plnými zpráv a telefonátů, zda jste v pořádku, protože nepřišla odpověď na vzkaz do pár minut. V případě strachu matky neznají meze a jsou schopné vybičovat půl vesnice nebo domu, aby zjistily aktuální polohu s přesností na pět metrů.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články