9 stoprocetně účinných náhrad sportu

Nechcete se potit ve fitku? Běhat po hřišti nebo kurtu jako magor? Tak prosím, můžete dělat tyto věci...

1. Chudoba

homeless shc.edu Její předností je snadná dosažitelnost. Kašlete na dobře placenou práci nebo se nechte vyhodit a uvidíte, jak rapidně omezíte rozpočty, především na jídlo. S minimálním příjmem chudobu zvládnete celkem dobře, prostě budete šetřit a kupovat si prefabrikáty a ty nejlevnější náhražky potravin, ale skutečná bída znamená, že jíte jednou za několik dní a pak letí kila dolů jako meteorit v silném gravitačním poli. Jakožto doplněk pro posílení svalstva doporučujeme sběr odpadu a jeho výměnu za mince ve sběrných surovinách - procvičíte se v tahání dopravních značek, kanálů, zábradlí, balíků reklamních letáků a tak dále. Pokud nechcete chodit desetkrát denně, zacvičíte si s těžkými břemeny.

2. Manuální práce

Round-Mouth-Shovel chillingtontoolsonline.co.uk Někdo říká, že smrdí. Blbost. Jak klidná, uvolňující a hlavně zdravá je třeba práce v lese, zahradnictví, kde taháte kořenové baly se stromy, ve skladu pneumatik nebo při kopání do země? Jste na čerstvém vzduchu, používáte svou fyzickou sílu a musíte ji používat kontinuálně. Pokud vás tato možnost zaujala, sledujte hlavně zkušenější kolegy. Je to stejný princip jako v posilovně - nepřepálit začátek, pak vám upadnou ruce i nohy. Manuální práce má mít tempo kvůli trvanlivosti.

3. Pořiďte si psa

fyz www.granulatorka.cz Začátečníky pěkně protáhne pravidelné venčení. Pokročilí budou s hafanem běhat v lese nebo jezdit na activity soutěže, kde se nadřou a naběhají možná víc než pes, protože musí gestikulovat a dávat mu povely. Obrovský bonus je, že máte na pohyb parťáka, který vás nikdy nebude buzerovat. A pokud ano, vyřeší to piškot nebo pribináček.

4. Pohybové hry na konzole

2010818-2010710-kinect_sports_season_two_baseball2 www.giantbomb.com Poskakovat ve spodkách před televizí s XBoxem nebo Playstationem? Kdyby vás někdo natáčel, asi se ztrapníte do konce života. Ale když jste hravá duše, neberete to jako sport, ale čistě a pouze jako hru, ke které využíváte vlastní tělo a jeho pohyb. Zkuste si dvě hodiny řídit raft nakláněním a skákáním nebo sbírat virtuální mince zuřivým máváním rukama a uvidíte, že vás hry protáhnou tak, že máte do měsíce o dvě konfekční čísla menší pupek. Existují i specializované hry pro konzole, zaměřené na fitness, které vám počítají kalorie i zátěž. A co je nejlepší, můžete cvičit a hrát ve dvou, což se rovná exponenciálně lepší a přirozenější zábavě. Přeci se nenecháte zahanbit od partnera nebo partnerky!

5. Pořiďte si dítě

Evil_Baby www.makewav.es Nedostatek spánku, nechuť k jídlu, běhání, když se odrostlejší svišť rozběhne proti radiátoru nebo do hlavy vztekle vypadajícího psa - pokud jsou vašim cílem propadlejší tváře a pytle pod očima, skvělá věc. A o to skvělejší, že to vše děláte rádi a samozřejmě.

6. Tanec

gshahhiphy giphy.com "Opakované rytmické pohyby, konané jednou alebo viacerými osobami za sprievodu hudby, prípadne i spevu. Točiť sa, krútiť sa." Čili skvělá rozcvička, ať už sólo, nebo v páru.

7. Vařte dlouhé šichty v restaurační kuchyni bez odvětrávání

14350_pohlreich-zdenek_image_620x349 iprima.cz Dejte si třeba víkend v kuse. Směny dvanáctky pro amatéry, osmnáctky pro znalce. Ochutnáváte, ale pak vás totálně přejde chuť cokoliv pozřít – vůně, pára, pachy, pohyb a stres, to vše vás zcela zbaví nutkání cokoliv sníst během přípravy opravdu chutného jídla pro zákazníky. Ozkoušeno, víkend v ostrém a téměř nepřetržitém provozu rovná se pět kilo dolů. A divné hlasy v hlavě – „Nová objednávka, dvě tortilly a kuře na jedničku, na sedmičku steak medium well s fazolema a salát bez slaniny".

8. Chůze

gipagGAFGDFGhy giphy.com Dělá to každý a je to tak všudypřítomné, že se chůze nedá považovat za sport. Zahoďte na chvíli klíče od auta nebo legitimaci na hromadnou dopravu a zjistíte, že při chození zachytíte spoustu útržků rozhovorů, vůní, všimnete si detailů, promluvíte si s lidmi, můžete zastavit, kde chcete a tak dále. Nemluvě o tom, že chůze je na rozdíl od idiotského běhu mnohem šetrnější ke kloubům.

9. Sex

gipggggsshy icanhas.cheezburger.com Tenhle způsob je opravdu zábavným a je vědecky ověřeným faktem, sex prospívá zdraví a fyzičce. Jako kdybyste to nevěděli, že jo. Pravidelnost vede k větším výkonům a více spáleným kaloriím, působí proti bolestem, rakovině prostaty u mužů, inkontinenci u žen, zlepšuje spánek díky uvolnění luteotropních hormonů, odpálkuje stres... Pokud vás těch osm předešlých tipů nenadchlo, tenhle určitě ano.

A TADY máte 6 tipů na novoroční předsevzetí, která z vás udělají lepšího člověka.


Komentáře

Doporučeno pro vás