6 tipů na novoroční předsevzetí, která z vás udělají lepšího člověka – G.cz
Vyhledávání

6 tipů na novoroční předsevzetí, která z vás udělají lepšího člověka

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Nový rok je tu a to samozřejmě svádí k bilancování. Byl minulý rok dostatečně dobrý? Nemůže být ten tento rok lepší? Co mám udělat proto, aby byl tento rok lepší?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 1.1.2019, 07:00

Předsevzetí, která si všichni prvního ledna dáváme a na která již druhého ledna kašleme, nás, pokud je opravdu dodržíme, mohou posunout. Můžeme díky nim být lepšími lidmi.

1. Přestanu na Facebook dávat každou kravinu

Nejenže se stanete lepším člověkem, ale ulehčíte život všem vašim přátelům na Facebooku. Věřte, že fotka vašeho žrádla, trasa, kterou jste uběhli, anebo denně padesát fotek vašeho dítěte nezajímají vůbec nikoho. Pokud s tím přestanete, nejenže si o vás druzí nebudou myslet, že jste nezajímavý idiot bez života, ale vytvoříte na Facebooku o trošku příznivější prostředí k životu.

2. Nebudu zanedbávat svou osobní hygienu

Samozřejmě, že je pohodlné dva dny se nesprchovat, nečistit si zuby a pak naskočit do MHD, kde svými tělesnými puchy navodíte příjemnou atmosféru a opar smradu, který vás obklopí, rozleptá nejen madla, ale jistě se proleptá ven skrz stěnu autobusu, ale přeci jenom, nic se nemá přehánět.

Pokud budete voňaví, budete mít jistě spoustu přátel. Samozřejmě, že lidé nejsou tak povrchní, jak to vypadá. Jestliže jste voňaví, ale zároveň jste děsní kreténi, přátele mít nebudete. Nicméně povaha, vzhled, vystupování i tělesná vůně jdou ruku v ruce a je třeba pečovat o vše.

3. Nebudu druhým vnucovat svůj názor s tím, že jedině ten můj je ten pravý

Výměna názorů je samozřejmě kořením diskuse. Dobrý diskutér je však ochoten naslouchat oponentovi, jeho názor vyhodnotit a posléze ho buď přijmout za vlastní anebo, za podpory relevantních argumentů, tento vyvrátit.

Hysterické pištění, že můj názor je jediný pravý a můj oponent v diskusi je tím pádem debil, protože jeho názor se mi nelíbí, to není cesta správným směrem.

4. Ze svých neúspěchů nebudu vinit jiné

Jste životní ztroskotanec po třetím rozvodu, který platí alimenty na čtyři děti, je dva roky nezaměstnaný, bydlí v garsonce a večer v hospodě musí jít po desátém pivu domů, jelikož na to jedenácté už nemá peníze? Za to nemůže Kalousek. Za to nemůže Klaus. Dokonce za to nemůže ani ta svoloč, která rozkradla republiku. Za to si můžete sami. Kdybyste nebyli líní lemplové, co vidí problém všude jen ne u sebe, tak by se vám žilo lépe.

5. Nebudu nic zbytečně komentovat

Pokud si čtete nějaký článek, nezapomínáte pod něj do komentářů vždy napsat, že to je hrozná kravina a litujete času, který jste strávili jeho čtením? Tak proč jste ho četli? Když začnete číst, tak už od začátku textu poznáte, o čem text zhruba bude, jak je napsán a jestli se vám bude asi líbit, nebo ne.

Stejně tak nemusíte komentovat, když jste na nějaké stránce, že tato stránka se vám nelíbí a už tam chodit nebudete. To opravdu nemusíte. Prostě tam nechoďte.

6. Nebudu se povyšovat nad druhé

To, že jste vegetarián, třídíte odpad, čtete poezii, sledujete náročné filmy, posloucháte vážnou hudbu anebo máte vytříbené vystupování, neznamená, že jste lepší člověk než někdo jiný. Pouze to znamená, že jste pozér.

Poslouchejte si, co chcete, jezte klidně šutry a čtěte Vergilia v originále, co se do vás vejde. Nechť je vám přáno. Není však záhodno se povyšovat nad jiné, kteří čtou Blesk a v kině se královsky baví u Vánočního Kameňáku.

A tady máte 9 typů lidí podle toho, jak slaví Silvestra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články