fb pixel 9 skvělých technických vymožeností, které ještě v roce 2006 neexistovaly – G.cz
Vyhledávání

9 skvělých technických vymožeností, které ještě v roce 2006 neexistovaly

Za posledních dvacet let jsme ušli obrovský kus cesty, co se týče technického pokroku. Kromě toho, že na trhu práce je spousta pracovních pozic, které dříve vůbec neexistovaly, máme smartphony plné geniálních aplikací. Představte si, že bychom se vrátili zpět do roku 2006, kdy následujících 9 technických vymožeností ještě nebylo...

Martin Miko
Martin Miko 10.9.2018, 14:30

1. Amazon Kindle

Od konce roku 2007 máte možnost mít v kapse čtečku elektronických knih, která vám umožňuje mít ve svém batohu celou knihovnu. Čtečka má navíc speciální displej, jenž připomíná papír.

2. iPhone

Mobilní telefon, který od roku 2007 mění svět technologií. Toto zařízení dokáže v podstatě vše od práce a komunikace přes zábavu, fotografování, natáčení až po navigaci. Z chytrého mobilního telefonu se během let stalo multifunkční zařízení, bez kterého si nedokážeme představit běžný život.

3. Spotify

Mít v kapse všechnu hudbu světa bylo ještě donedávna utopií. Spotify sice existuje už od roku 2008, ale Češi ho začali kvůli předraženým operátorům používat až v posledních letech. Za pár dolarů měsíčně tak máte k dispozici legálně jakoukoliv hudbu, která vás napadne.

4. Bitcoin

Nápad vytvořit nezávislou kryptoměnu, jež bude decentralizovaná, vznikl v roce 2009. Způsobil boom ve světě digitálních peněz, které vznikly v dalších letech.

5. Instagram

Aplikace Instagram vznikla v roce 2010. Jednoduchý systém okamžitého sdílení fotografií a později i videí se stal rychle populární. Formát fotografií připomíná focení fotoaparátem Polaroid. Aplikace má navíc skvělé filtry a možnosti úprav, díky kterým i špatný fotograf dokáže vytvořit obstojnou fotografii.

6. Airbnb

Aplikace, díky které bydlíte v Praze draze, tu je s námi od roku 2008 a umožňuje vám pronajímat váš volný pokoj nebo byt turistům. Díky Airbnb však můžete i slušně vydělávat. Stačí se tomu pořádně věnovat.

7. Uber

Od roku 2009 se s touto aplikací můžete stát taxikářem, a to díky vašemu vlastnímu vozidlu a mobilní aplikaci. V Praze tato aplikace funguje od roku 2014.

8. WhatsApp

Multiplatformní aplikace, která nám umožňuje komunikovat a sdílet soubory se všemi majiteli smartphonů. Aplikace vyšla v roce 2009.

9. Dáme jídlo

Od roku 2012 nás obšťastňuje aplikace na rozvoz jídla domů s názvem DámeJídlo, která funguje ve 130 městěch v ČR a SR.

A zde je 6 filmů ze školního prostředí, které vás budou bavit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články