9 rasových, genderových a národnostních stereotypů, které jsou zlé a často nepravdivé – G.cz
Vyhledávání

9 rasových, genderových a národnostních stereotypů, které jsou zlé a často nepravdivé

Každá rasa potažmo příslušník nějakého konkrétního státu, pohlaví či náboženství se musí potýkat s řadou předsudků.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 25.2.2016, 10:50

Většina těch předsudků je zlá a často nekorektní. My si myslíme, že je potřeba v tom udělat trochu pořádek a veřejnosti vysvětlit, jak to ve skutečnosti je.

1. Asiaté jsou dobří v matematice

Tento stereotyp není nepravdivý, jen není dostatečně vysvětlený. Ano, Asiaté jsou dobří v matematice. Je to dáno tím, že mají malé penisy. Pokud má muž malý penis, tak se musí hodně ohánět, aby byl zajímavý. Evropané si kupují drahá auta a Asiaté zápolí v matematických soutěžích.

Matematičtí mistři potom nelákají ženy na vzdouvající se kalhoty ale na logaritmy a derivace.

2. Romové jsou líná netáhla, kteří parazitují na sociálním systému a jsou nepřizpůsobiví

Velmi zlý stereotyp, který živí zlí lidé, štváči a rasisti. Rom, který se svým vozíkem za den projede celé město, nakrade sto kila železa a večer ještě stihne oplodnit svou patnáctiletou družku, aby se v brzké době dočkali vysněného osmého potomka, že je líné netáhlo? Kdo z vás by tohle fyzicky zvládnul? Pracovitost Romů je příkladná. Co se týče té nálepky „nepřizpůsobiví“, tak je jen málo gadžů, kteří by se dokázali tolik přizpůsobit sociálnímu systému jako Romové.

3. Všichni Němci jsou náckové

To je pravda.

4. Všichni Vietnamci, kteří jsou u nás, pěstují marihuanu

Nebezpečný stereotyp, který není založen na pravdě. Marihuanu u nás pěstuje asi jenom padesát procent Vietnamců. Zbylí prodávají nekolkované cigarety a padělky značkového oblečení.

5. Blondýny jsou hloupé

Každý člověk jistě už slyšel nějaký ten vtip o blondýnách, ve kterém jsou vyobrazené jako jednoduchá stvoření bez špetky intelektu. Stereotyp o hloupých blondýnách je silně diskriminační. Hloupé jsou totiž všechny ženy. Na barvě vlasů nezáleží.

6. Všichni muži jsou šovinistická čuňata

Muži berou ženy pouze jako prostředek k ukojení chtíče, neakceptují je jako sobě rovné, dělají si z nich srandu a prohlašují, že jsou hloupé.

To není pravda. Někteří muži jsou buzny a ženy je vůbec nezajímají.

7. Všichni muslimové jsou teroristé

Ale to je nepěkný předsudek. Zvlášť v těchto časech může být nebezpečný. Velká část muslimů teroristy samozřejmě není, neboť nemají prachy na výbušniny a zbraně.

8. Všichni církevní hodnostáři jsou pedofilové

Předsudek, který vychází z různých afér, kdy kněží prznili své nezletilé ministranty. Tady je ale nutné dívat se na to optikou věřících. Kněží nejsou pedofilové. Jen se řídí Biblí a milují bližního svého. Tak to po nich žádá Bůh.

9. Pokud necháte vašeho malého syna na týden u gaye, stane se z něho rovněž gay

Nesmysl. Sexuální orientace se nedá naučit. Váš syn sice začne nosit trička s výstřihem do véčka, gelovat si vlasy, sledovat Sex ve městě a dopisovat si s Václavem Moravcem, ale pořád bude na ženy.

A TADY se můžete podívat na 32 ilustrovaných sexuálních stereotypů dnešního světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články