9 letišť v okolí, kde byste o víkendu mohli něco vidět – G.cz
Vyhledávání

9 letišť v okolí, kde byste o víkendu mohli něco vidět

Zapomeňte na výstavy moderního umění, kašlete na horskou turistiku! Zajeďte se podívat na to, jak se ve vzduchu vznášejí obří železné roury. Přinášíme vám seznam nejzajímavějších letišť v ČR a okolí.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 25.11.2017, 08:25

1. Letiště Václava Havla Praha

prahaNejvětší české letiště s nejhustším provozem. Udělejte si výlet okolo plotu a postavte se pod přistávající Jumbo. Kdyby ji to nebavilo, nechte ji v OC Šestka kousek od letiště, ať si nakupuje, a jděte k plotu sám.

2. Letiště Leoše Janáčka Ostrava

ostravaZ Ostravy to sem máte pěkný kus, ale občas tu přistane taky pěkný kus letadla – třeba Antonov 124. Navíc tu mají lakovnu, kam poměrně často přilétají i exotické aerolinky, takže je na co koukat.

3. Letiště Brno-Tuřany

brnoNa poli na okraji Brna taky občas něco přistane. Ale řekněme si to upřímně, moc toho není, takže spíš je to tu vhodné k procházkám než k pozorování letadel. Můžete se tu klidně procházet i ve dvou, případně ji zanechte ve městě třeba v Galerii Vaňkovka.

4. Letiště Karlovy Vary

varyVe Varech mají od roku 2009 nový terminál, asi aby ohromovali přilétající Rusy. Skoro nikdo jiný sem totiž nelítá. V nedalekém hotelu Vítkova hora se můžete zašít a koukat na ranvej třeba z okna. A až vás to přestane bavit, máte to jen kousek na karlovarský golf.

5. Letiště Pardubice

pardubicePokud zrovna nelítají ruské chartery, je to tu slabota. Ale když létají, jsou to občas i naprosté exkluzivitky. Výjimkou nejsou ani ruské nákladní lety se starými Iljušiny a Antonovy.

6. Letiště Milana Rastislava Štefánika Bratislava

bratislavaTohle letiště je prakticky zbytečné. Vždyť hned vedle máte pořádné ve Vídni! Zajděte si radši na oběd do UFA na mostě přes Dunaj.

7. Letiště Vídeň

videnJen kousek od Bratislavy a ještě menší kousek od Vídně je letiště, kde to lítá opravdu vydatně. Návštěvu hlavního města Rakouska tak načněte sachrem, kávou, mrkněte se na Donauturm, a pak hurá do Schwechatu na létající trubky.

8. Letiště Mnichov

mnichovU Mnichova najdete jedno z největších evropských letišť. Dá se tu na vyhlídkách okolo plotu strávit i několik dnů, případně se můžete podívat do nedalekého Freisingu do nejstaršího pivovaru na světě Weihenstephan.

9. Letiště Salzburg

salzburgSalzburg už je trochu dál, ale stojí za to se sem podívat. Letadla tu létají frekventovaně, a když vám zbude chvilka, tak se zajděte podívat do Hangáru 7 a Hangáru 8, kde najdete všechny možné pohyblivé věci od Red Bullu. Od formulí až k letadlům.

A nakonec se ještě mrkněte na 7 pádných důvodů, proč se vám vyplatí využívat letiště v Mnichově.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články