fb pixel 7 pádných důvodů, proč se vám vyplatí využívat letiště v Mnichově – G.cz
Vyhledávání

7 pádných důvodů, proč se vám vyplatí využívat letiště v Mnichově

Změňte své zažité stereotypy a neomezujte se při plánování vašich leteckých cest jen na Prahu. Třeba Brňáci už vědí, že aby se někam vůbec podívali, musejí na letadlo do Vídně. V Praze je to sice lepší než v Brně, ale Mnichov je o mnoho úrovní výš. Proč byste měli letiště pojmenované po Franzi Josefu Straussovi, bývalém ministerském předsedovi Svobodného státu Bavorsko, vyzkoušet i vy?

Radek Kovanda
Radek Kovanda 17.6.2018, 08:00

1. Je to třetí nejlepší letiště světa

Podle serveru WorldAirportAwards.com je mnichovské letiště třetím nejlepším na světě. Před něj se prodraly pouze vyhlášené asijské vzdušné přístavy – jihokorejský Incheon a singapurské letiště Changi. Zároveň je Mnichov prvním evropským letištěm, které dostalo pět hvězdiček od londýnské společnosti Skytrax. A to už má váhu!

2. Je to jen kousek a po dálnici

Přímější cesta z Česka na mnichovské letiště už být nemůže. Můžete si to svištět celou cestu po dálnici a když se snažíte, za tři hodiny jste z Prahy na místě.

3. Je tam mnohem lepší výběr aerolinek

Nikde v České republice nemáte na výběr z tolika aerolinek a destinací jako v Mnichově. Chcete do Japonska? Není problém! Do Ameriky nebo do Kanady? Hned! A to vše přímo a bez přestupu! Také pro cestování po Evropě je Mnichov velmi výhodný – třeba ceny letenek do Ruska jsou oproti těm v Česku úplně směšné. Celkem si tu můžete vybrat z téměř 90 aerolinek a jejich pravidelných spojů.

4. Je tam klid a pohodlí

Když už se na mnichovské letiště dostanete, budete překvapeni, jaká tu panuje atmosféra. Žádný spěch a všude – na letiště až neobvyklý – klid. Automaty na kávu zdarma na každém rohu, k tomu stohy novin k přečtení… A navíc si tu můžete dát kdykoli bavorskou klasiku Weisswurst s medovou hořčicí a preclíkem (i když jak známo, správný Bavor by tento pokrm jedl pouze dopoledne). Musíme vzpomenout i vyhlídkovou terasu, přímo na Terminálu 2, na kterou se dostanete i bez letenky a také zdarma.

5. Otevřel se nový terminál

S velkou slávou se v Mnichově loni v dubnu otevřela nová satelitní část Terminálu 2, která značně navýšila kapacitu letiště. Cestující využívající služeb skupiny Star Alliance mohou využít přestup v rámci jedné budovy a v neposlední řadě díky novým nástupním mostům ubylo letů, na které vás dříve museli vozit z terminálu autobusem.

6. Dá se tam i na výlet s dětmi

Zatím jsme řešili jen létání, ale i kdybyste z Mnichova nikam letět nechtěli, tak je to výborný tip na výlet, a to klidně i s dětmi. Kousek vedle Terminálu 1 je velká uměle postavená pyramida, odkud se za euro můžete kochat výhledy na přistávající a startující letadla. U paty této pozorovatelny jsou také vystaveny krásné stroje – starý Junkers JU 52, Douglas DC-3 a Lockheed Constelation. Až vás to tu s dětmi přestane bavit, zajeďte se podívat také k oběma ranvejím, odkud můžete pozorovat leteckou akci z první ruky.

7. Vedle je Freising a nejstarší pivovar na světě Weihenstephan

A co po večeru stráveném s dětmi na výletě na letišti? Uspěte je a zajděte si v nedalekém Freisingu na pivo. V místním klášteru tu začali mniši vařit pivo už v roce 1040 a bez přestávky se zde vaří dodnes, takže si můžete vychutnat to nejstarší pivo na světě!

A TADY máte 7 přínosů piva pro vaše zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články