fb pixel 9 důvodů, proč v dospělosti nechodit na pouť – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč v dospělosti nechodit na pouť

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Vzpomínáte si na dětství, kdy do města přijela pouť, jak jste tehdy nemohli ani dospat?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.9.2018, 09:00

Tehdy jste si ráno vymodlili peníze od rodičů a s kamarády jste strávili půl dne na autodromu, vystřelili jste růži holce, která o vás nestála, poblili se na centrifuze a šli naprosto spokojení domů... Jo, to byly časy.

V dospělosti již na podobné kratochvíle není čas. Vrátit se občas do dětských let sice nemusí být na škodu, ale je třeba si uvědomit, že od dob vašeho dětství se mnohé změnilo, a navíc i vaše měřítko zábavy doznalo značných změn.

1) Na centrifuze se znovu poblijete

Možná se to nezdá, ale ta atrakce je fakt o hubu (a žaludek). Točí se to tak, že vás to zarazí do sedačky a ve finále to žádná zábava není. Jenom se točíte, je vám blbě a celou dobu se modlíte, aby to už skončilo. Ti haranti, co sedí vedle vás, vřeští blahem a vyřvávají hesla typu: „ještě“ , „roztoč to dědku“ nebo „to je jízda“ a vy máte sto chutí je inzultovat. To se vám však nepodaří, protože vám je blbě a jste zaražení do sedačky. Navíc je rozdíl poblít se jako dítě a jako dospělý. Na to pamatujte.

2) Na autodromu do vás budou všichni narážet

Autodrom bývala neskutečná zábava. S kamarády jste radostně kroužili po dráze, naráželi do sebe a všechno bylo adrenalinově veselé. Připadali jste si jako dospělí zběsilí řidiči. Nyní, když už máte dávno řidičák, ale pro vás není řízení autíček v prachbídné rychlosti žádný odvaz. Navíc ti otravní puberťáci do vás pořád narážejí a přijde jim to děsně legrační. Vás z toho narážení akorát bolí ledviny.

3) Na skákací hrad vás nepustí

Možná vás napadne, že byste si spravili chuť ve skákacím hradě. Ten pocit absolutní volnosti, když si bezmyšlenkovitě poskakujete sem a tam a narážíte do gumové zdi, ten se s věkem nevytratí. Jakmile si ale sundáte boty a se slinou u pusy s blaženým výrazem vyrazíte na věc, zastaví vás nevzhledný muž s cigaretou v puse oděn do teplákové soupravy. Důrazně vám vysvětlí, že tam nemůžete, protože „to je jenom pro děti“.

4) Cukrová vata je hnusná a lepí

Jako děti jste se po ní mohli utlouct. Byl to vrchol gurmánského prožitku, když jste si ze špejle utrhávali cáry vaty a cpali si ji do pusy jak křeček. Nyní zjistíte, že je to jenom nafouknutý cukr nevalné chuti, a navíc máte od vaty všechno ulepené.

5) Vystřelenou růží nikoho neohromíte

Většinou tedy žádnou růži nevystřelíte, protože pušky mají vychýlenou mušku, ale i tak vám ji obsluha nechá zadarmo (tady chybí ta logika, proč tedy do růže střílet, když vám ji pak stejně dají). Koho ale s tou růží chcete ohromit? Dáte ji manželce k narozeninám nebo k výročí? To zavání minimálně týdnem bez sexu.

6) Labutě jsou jeden velký vopruz

V dětství byly labutě hodně fajn. Točili jste se do kolečka, jezdili nahoru a dolů, mávali na rodiče a možná jste si i představovali, že létáte.

Teď, když jste dospělí, to žádný odvaz není. Prostě se pomalu točíte dokolečka a můžete jezdit nahoru a dolů. To je všechno. Nic víc to neumí.

7) Kupodivu vám ta stovka na půl dne nevystačí

Za dob vašeho dětství jste za stovku zmákli všechny atrakce. Nyní necháte stovku už za jednu jízdu na autodromu, a pokud byste chtěli obejít všechno, dostanete se do řádu tisíců. Platit takové peníze za něco, o čem zjistíte, že vás vlastně nebaví, to je ovšem terno.

8) Strašidelný hrad je ubohý

Co vám možná kdysi coby malým capartům stačilo k tomu, aby vás to občas vyděsilo nebo alespoň vylekalo, ve vás dnes zanechá tak maximálně pocit trapnosti. Zvuky hýkání, figuríny nevalné kvality a občasný přelet prostěradla s vystřihnutými otvory, jakože to jsou oči, snad nemůže provozovatel strašidelného hradu myslet vážně.

9) Pokud s sebou nemáte dítě, budete podezřelí

Žena by možná ještě prošla, ale pokud jste muž ve středních letech například s knírkem, který pobíhá po pouti, sedá si mezi děti na atrakce a tváří se vilně, vzbudíte podezření, že vaše záměry nejsou úplně košer.

A jestli nemáte rádi poutě, tak se zde můžete dočíst o tom, že imigranti se vylodili na břehu Máchova jezera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články