fb pixel 9 důvodů, proč normální lidé nemohou mít rádi Vánoce – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč normální lidé nemohou mít rádi Vánoce

Jak jste na tom vy?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 15.12.2015, 15:00

Vánoce jsou svátkem, kterému se prostě nevyhnete, ani kdybyste sami chtěli. Jsou všude. Ať už jdete do práce, na kafe, nakoupit si... V bezpečí jste leda tak doma, a to jen tak tak, protože sváteční šílenství na vás číhá také na internetu, v televizi i rádiích. A to není zdaleka všechno.

1. Děsivě plné obchoďáky

Každé obchodní centrum se mění na jednu velkou černou díru, která nás nedobrovolně vtahuje do nákupní horečky a „svátečních slevy“ nás k sobě táhnou líp než gravitace a peněženky se vyprazdňují rychleji než kdy předtím.

2. Dopravní kolaps

Vlaky jsou plné, místa v autobusech vyprodaná, a když se vypravíte na cestu mimo město autem, můžete se rovnou pomodlit a vytesat do krajnice náhrobek, protože tam zůstanete PĚKNĚ DLOUHO. O Vánocích se holt musíte před jakoukoli cestou obrnit železnou trpělivostí, jinak nepřežijete. A co když teprve přijde sníh...

3. Pokrytectví

Česká republika je jedním z nejateističtějších států na světě. Cca 51 % Čechů nevěří v Boha, ani nechodí do kostela. Část z nich si v reakci na události v Evropě z uplynulých měsíců na svá těla naopak tetuje nápis, který zní „infidel“, tedy „nevěřící“. Ovšem slavit Vánoce je pro ně všechny zcela v pořádku. Letos se z toho navíc stává podivně vlastenecká záležitost, což tomu dosavadnímu pokrytectví přidává o něco trpčí pachuť.

4. Dárky

Máme rádi své přátele, rodinu, manžele, manželky, milence a milenky, nedokážeme bez nich žít... ale upřímně. Je peklo jim všem vybrat natolik dobrý dárek, abyste jim ukázali, nakolik si jich vážíte a máte je rádi. Kdo to má zvládnout? Přitom když korzujeme v záplavě shopaholiků, smutně nám dochází, že všechny spíš zajímá to, co zas letos k těm Vánocům dostanou, než co sami darují.

5. Vánoční stromky

Kýčovitý plast ve tvaru jehličnanu je všeobecným trnem v oku, ovšem trhy s uřezanými vánočními stromky stojícími kolem obchodních center a na náměstích, to je teprve rána na solar. Pomysleli jste na to, co se pak s nimi stane, ať už jste si je koupili, nebo ne? Prostě se vyhodí. Tak velí tradice, ho hó.

6. Dárky z nutnosti a slušnosti

Ty musíte např. dát svým kolegům, šéfovi, své asistentce, paní na úklid. Tragičtější je ovšem fakt, že na to občas u někoho zapomenete. A pak nastává ta trapná chvíle ticha…

7. Předvánoční úklid

Samozřejmě byste neměli kategoricky mít v bytě nebo domě prasečí chlív, ale šílenství, které provází naše matky v době adventu, se prostě nedá k ničemu přirovnat. Dokud nepřijde Štědrý večer, jen zkuste, aby vás napadlo poskvrnit její milovaný sváteční ubrus. A podezíravě se na vás bude dívat i u štědrovečerní večeře.

8. Samotná štědrovečerní žranice s rodinou je doslova mučení

Tradice praví nejíst všechny ty připravené laskominy až do večera, kdy se všichni doplazí ke stromku s dárky. Takže mezi tím uslyšíte: „Nežer to, neuvidíš zlatý prasátko!“ A když se už bez sil budete sotva držet na židli, naopak k vašim uším dojde: „Proboha, to je hrůza, nikdo to nejí!“

9. Obrovské množství odpadu

Ze začátku to tolik nevnímáme. Ale ještě před koncem Štědrého večera se už plní popelnice před našimi domy a byty. Balicí papír, zbytky jídla, krabice od dárků. K nim se později přidá i ohromné množství vánočních stromků, které budou po vyhození ještě nějakou dobu schnout u popelnic jako vyhození umrlci. Přejte šťastné svátky i popelářům.

Prožíváte svátky podobně? Tak tady máte naopak 7 způsobů, jak si Vánoce zase zamilovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články