9 důvodů, proč jsou řidiči z Prahy nejlepší

Áčko na poznávací značce - holé neštěstí. Tak to vidí celá republika. Přitom je spousta důvodů, proč jsou řidiči z Prahy prostě nejlepší!

1. Nebojí se chaosu

martkj greatbluemachine.org Tisíce dalších aut, tramvaje, mraky chodců, taxíky, sanitky, tramvaje, značka na každých deseti metrech - učí se už od malička věnovat pozornost všemu, co se kolem nich hýbe. Takže nejsou v šoku jako venkované, kteří do hlavního města přijedou poprvé a leknou se semaforu.

2. Umí parkovat

ttw http://www.egmcartech.com Aut je v Praze pořád víc a víc, parkovací míst zase méně a méně kvůli nesmyslným zónám, cyklo a jiným vyhrazeným pruhům. Proto je Pražák zvyklý nacpat se i do toho nejtěsnějšího prostoru a třeba kvůli tomu vylézt skrz kufr či střešní okno. A parkování "na pražáka" alias na jemný dotyk nárazníků? To mají v krvi.

3. Jsou zvyklí na troubení

amkt http://www.totalactionadventure.com Když na venkově na někoho zatroubíte, je to, jako kdybyste z otevřeného okna křičeli, že jeho matka je děvka. V Praze se tůtnutí bere jako civilizované upozornění na to, že někdo zaspal na semaforech nebo se do vás chystá odbočit. A nikdo vám za něj nepřijde rozkopat blatník či obličej.

4. Nečekají laskavosti

amrtW http://www.yeity.com Když vyjedete s pražskou značkou na Balkán (Brno, Vysočina atd.), musíte se obrnit trpělivostí. Dostanete pokutu za sebemenší blbost, nikdo vás nepustí i přesto, že máte hozený blinkr, všichni vás za každou cenu musí předjíždět, i když jedou v plně naloženém fekálním voze. Proč ta nenávist?

5. Jezdí úsporně

KWRYTMW Foto: ŠJů Stačí rychlý pohled do tabulek a je jasné, že rozdíl cen pohonných hmot je v Praze oproti některým regionům republiky až dvě koruny na litr. V Praze je blaze, ale taky draze, takže tamní řidič je naprosto posedlý spotřebou. A to se hodí...

6. Mají trpělivost

jw www.tumblr.com Než se dobuduje celý obchvat města, budou Pražáci popojíždět v kolonách, tvrdnout v zácpách kvůli banálním nehodám, čekat a čekat. Ale nevztekají se u toho, nerupne jim v kouli a nezkoušejí projet přes chodník nebo odstavný pruh. Smířili se s tím, že občas se do cíle cesty nedostanou rychle.

7. Nejezdí (moc) nalití

nER www.bozkov.cz Policajt na každém rohu, hustý provoz, členitý terén, namátkové kontroly - a hlavně tu nikdo nikoho nezná, takže se dvě a půl promile nedají zamést pod koberec za lahev kořalky nebo pět kilo klobásek. Chlastat a jezdit je v Praze mnohem těžší než kdekoliv jinde v republice.

8. Jsou zvyklí děkovat

64wg www.reactiongifs.com Řada ulic a tahů je v Praze řešená tak debilně, že kdyby sem tam někdo někoho nepustil, máte tu hezkých pár zašpuntovaných ulic - natrvalo. Laskavosti se zde berou jako slušné vychování, stejně jako poděkování mávnutím rukou nebo výstražnými světly.

9. Nejezdí, pokud nemusí

ajtqa Foto: Mirekk V Praze je to pro auta s každým rokem složitější. Díky husté a objektivně vzato kvalitní síti veřejné dopravy si pražák dobře rozmyslí, zda se mu vyplatí jet někam po městě autem. Čímž pomůže sobě i dalším, kteří se tohoto privilegia nechtějí nebo nemohou vzdát.


Komentáře

Doporučeno pro vás