9 důkazů, že hraní počítačových her prospívá vašemu zdraví – G.cz
Vyhledávání

9 důkazů, že hraní počítačových her prospívá vašemu zdraví

Hlavně duševnímu, ale i tomu fyzickému. Potvrzeno doktory, ozkoušeno na vlastní kůži.

1. Zrak

Call-of-Duty-Black-Ops-2-7 pcgamer.com Také vám všichni říkají, že si zíráním do obrazovky zkazíte oči? Studie univerzity v Rochesteru naopak považuje hraní her - zvlášť stříleček - za prospěšné. Hráč se naučí vnímat více objektů na obrazovce a reagovat na ně. Tím trénuje svůj mozek i zrak.

2. Fyzička

ea-sports-active-20-arrives-for-wii-ps3-kinect zdnet.com Ok, někteří hráči tráví svůj čas před monitorem v křesle a pojídají při tom brambůrky. Ale s pohybovými senzory mohou ovládat hry pohyby svého vlastního těla. Tanec, sport, specializované hry, zaměřené na zdravý životní styl - hrajete hru a při tom z vás lije pot. A pak že jsou hry nezdravé...

3. Stres

Podle psycholožky barbary Fredericksonové pomáhá hraní her děti i dospělé rozptýlit od problémů, které mají ve skutečném životě. Také mohou ventilovat svou agresivitu bezpečným způsobem a mít příjemný pocit, když se jim ve hře daří. Mnohem lepší a zdravější než psychofarmaka. Novozélandští vědci před dvěma lety vyvinuli speciální hru, která pomáhá náctiletým s depresemi, pozitivní vliv měla na sedmdesát procent pacientů.

4. Soustředění

StarkillerVSKenobi-TFUUSE starwars.wikia.com Podle profesora Griffithse z univerzity v Nottinghamu pomáhá hraní her pacientům s poruchami pozornosti. Jde o soustředění a způsob, jakým vás hry umí pohltit.

5. Reflexy

Opět studie univerzity v Rochesteru. Podle pokusu, při kterém kontrolní skupiny hrály akční i odpočinkové hry, jsou hráči akčních her o pětadvacet procent rychlejší ve svém rozhodování.

6. Orientace v prostoru

World-of-Warplanes-9 gamerhub.tv Při hraní je nutné orientovat se ve virtuálním prostoru, čímž se mozek naučí tvořit si "mapy" a mít k nim rychlý přístup.

7. Soutěživost

Pokud nechcete mít ze svého děcka pasivního ufňukánka, dejte mu přístup k hraní počítačových her. Společně se sportem vedou lidskou mysl k hledání způsobů, jak vítězit a překonávat problémy.

8. Důchodci

Gaming highmemes.com Starším lidem poskytují počítačové hry způsob, jak se zabavit a mentálně neustrnout ve chvíli, kdy začínají mít problémy s pohybem. Umožní jim poznávat, zaměstnat mozek, řešit situace.

9. Zvídavost

Spousta her se odvíjí od reálných situací - ať už se týkají historie, vojenství, aut, čehokoliv. Wikipedie je všudypřítomná a dělí vás od ní jeden jediný klik, takže se můžete průběžně vzdělávat ve věcech, které vás zajímají. Podle těch si také vybíráte hry, ne?

A TADY máte 7 podivností, které baští vaši kamarádi z posilovny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články