7 podivností, které baští vaši kámoši z posilovny – G.cz
Vyhledávání

7 podivností, které baští vaši kámoši z posilovny

Jsou to všechno steroidy, řeknou vám jejich matky, co je krmí knedlem, vepřem a zelem. Co ale vlastně skrývají ty pestrobarevné plastové kýbly s nápisem SuperWHEY?

Václav Rybář
Václav Rybář 8.10.2017, 11:17

1. Protejňák

333_

Proteinový prášek, většinou s různými příchutěmi, ze kterého naděláte s pomocí vody nebo mléka koktejl s vysokým obsahem... no, proteinů. Na rozdíl od nejrůznějších Slim and Fit se po tom nehubne, ale přibírá. Na těch správných místech.

2. Gainer

Další magie, tentokrát ovšem pro sušinky, co nemůžou přibrat, ani když do sebe ládují dvě pizzy zároveň. Gainery jsou na karbohydráty (nebo hnusně česky uhlovodany nebo selsky prostě cukry) bohaté směsky, které vás obalí hmotou. Tedy za předpokladu, že tvrdě makáte. Jinak vás obalí maximálně tak tukem.

3. Kyseliny

4444_

BCAA je balíčkem nejdůležitějších aminokyselin, které přispívají k obnově a růstu svalů. Kapejte je do drinků, nikoliv do očí.

4. Karnitin

V podstatě o všech doplňcích stravy v tomto článku lze do jisté míry tvrdit, že jsou vyhazováním peněz. Vyváženou stravu a makačku v posilovně nebo při libovolném sportu prostě nic nenahradí. Z karnitinu ovšem dietářská lobby udělala zázračný spalovač tuků ukrytý v chutné pilulce. Tím samozřejmě není, ale podobné hlášky prostě prodávají.

5. Kreáč

222_

Kreatin spousta lidí mylně považuje za ekvivalent steroidu. Přitom je to látka, která se naprosto přirozeně vyskytuje například v hovězím mase. Váže na sebe vodu, takže při užívání kreatinu jí budete víc zadržovat a budete tak trochu opuchlí. Zároveň vám ale výrazným způsobem naroste objem svalů a podpoří to váš trénink. Je to trochu podvádění, ale pokud nebudete makat, splasknete po vysazení kreatinu na původní velikost.

6. Nitrák

NitroOxide nebo-li oxid dusnatý. Udělátko, které vám roztáhne cévy, prokrví svaly a vytvoří na jejich povrchu takovou tu žilnatou strukturu, co jste viděli u největších borců. Úspěch je dočasný a je zaručen samozřejmě jen v případě, že máte nízké procento tuku (tj. že ty žíly máte trochu vidět i bez tohoto doplňku).

7. Rychlý cukry

muss_

Tohle není až taková podivnost. Taky je baštíte, akorát jim říkáte jinak. Borci z posilovny mají potřebu do sebe před tréninkem a po tréninku hodit něco, co jim rychle dodá energii a vybudí hladinu cukru v těle. Čím víc vlákniny a tzv. pomalých cukrů, tím hůř, takže zatímco jindy se krmí celozrnným pečivem nebo hnědou rýží, před a po tréninku mají přednost tyčinky Mars, lžičky cukrové třtiny a další povzbuzováky.

A TADY se možná dozvíte, kdo vynalezl hamburger.

Podobné články

Doporučujeme

Další články