8 způsobů, jak nejlépe využít dovolenou, abyste se znovu těšili do práce – G.cz
Vyhledávání

8 způsobů, jak nejlépe využít dovolenou, abyste se znovu těšili do práce

Dominik Landsman
Dominik Landsman 16.7.2017, 07:25

Člověk celý rok dře jako mezek, syslí si těch pár týdnů dovolené, že pojede k moři a hezky si odpočine. Není to už klišé? S dovolenou se dá naložit mnohem lépe, než si jí užít a odpočinout si. Nejlépe je využít dovolenou tak, abyste se těšili zpět do zaměstnání.

1. Rekonstrukce bytu

Těšili jste se, že pojedete na čtrnáct dnů do Chorvatska, ale z ničeho nic místo toho proběhne kompletní rekonstrukce vašeho bytu.

Hezky od rána do noci, řezat, vrtat, brousit, lepit, pokládat, malovat a hlavně neustále se omlouvat nasraným sousedům, kteří si o půl dvanácté v noci chodí stěžovat na hluk, to je ta pravá dovolená. No a možná, když budete mít štěstí, provrtáte si omylem vrtačkou dlaň, takže si z té své „dovolené“ přeci jen něco dovezete a v práci budete vyprávět a ukazovat fotky.

2. Jít na brigádu

Máte v práci povinné čtyři týdny dovolené? Víme, je to fašismus vám takhle nutit volno a znemožnit vám pracovat. Nemusíte ale zoufat. Není potřeba jít se nudit někam k vodě a na pár týdnů vypadnout z pracovního tempa, které máte tak rádi. Není nic snazšího, než si po dobu dovolené najít nějakou sezónní brigádu. Můžete jít ke stěhovákům, prodávat cukrovou vatu na koupališti, no škála možností je opravdu velká.

Sice je přes léto o brigády velký zájem a poptávka převyšuje nabídku, ale toho se bát nemusíte. Když oznámíte, že to budete dělat zadarmo, tak se o vás zaměstnavatelé porvou. Vám přeci nejde o peníze ale o práci.

3. Vyřídit si papírování

Máte konečně několik týdnů na to, udělat si pořádek v papírech, připravit si podklady k daňovému přiznání na příští rok (i přesto, že ho za vás podává zaměstnavatel) a oběhat si různé úřady. Rozpočet domácnosti na příští kvartál se taktéž sám neudělá.

4. Samostudium

Chtěli jste se vždycky naučit čínsky, ale díky pracovnímu nasazení jste na to neměli čas? No tak si vezměte dovolenou, nakupte učebnice a hurá do toho. Těch pár týdnů na studium je celkem málo, takže nesmíte chodit spát a veškerý čas věnovat studium. To potom budou u vás v práci ve fabrice čumět, až se vrátíte do práce a jim řeknete čínsky: „Dobrý den, mám hlad. Dal bych si polévku.“

5. Zajít příbuznému na hrob

Jelikož jste měli moc práce, nejen že jste nebyli vašemu příbuznému na pohřbu, ale ještě jste se nestavili, abyste mu na hrob dali nějakou hezkou kytičku. Proto je nejvyšší čas vzít si dovolenou a tento svůj restík dohnat. Jakmile tak učiníte, můžete skočit k hrobům vzdálenějším příbuzným. Po té, co vám dojdou mrtví příbuzní, máte možnost obejít cizí hroby, u každého se zastavit, prohodit několik povzbudivých vět a jít zase dál. Hezky v klidném tempu. Máte na to několik týdnů, tak to můžete dělat pořádně.

6. Onemocnět

Být nemocný oficiálně, to je dneska děsně prodělečná činnost. Nemocenská vám moc nehodí. Jo, to vzít si na nemoc dovolenou, to je jiná. To vám přísluší plná náhrada mzdy. A to se vyplatí.

7. Odnosit uhlí do sklepa

Už dlouho se vám před barákem válí hromada uhlí a vy si vždy říkáte, že zítra jí začnete odvážet do sklepa. Nikdy jste na to ale nenašli čas. Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odnášet uhlí do sklepa. Po týdnu vám tu radost z odvedené práce nezkazí ani skutečnost, že to uhlí nebylo vaše a že vy uhlím ani netopíte.

8. Věnovat se rodině

Celý rok pracujete a na rodinu nemáte čas. Vezměte si tedy dovolenou, abyste se jí mohli věnovat. Váš sedmnáctiletý syn bude jistě velmi rád, když mu čtrnáct dní v kuse budete v patách, budete s ním chodit na koupaliště s jeho kamarády a přihrávat mu holky.

S manželkou zase můžete skočit na kosmetiku nebo manikúru.

A TADY se podívejte na 13 důkazů, že napodruhé je dovolená mnohem lepší s rodinou než bez ní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články