fb pixel 8 věcí, na které se můžete v důchodu těšit – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, na které se můžete v důchodu těšit

Starobní důchod je pro člověka obdobím, kdy má odpracováno a už si jenom užívá. Za celý život si určitě našetřil spoustu peněz, takže konečně může naplňovat své sny.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 29.4.2018, 18:10

Zní to samozřejmě hezky a jeden by se na ten důchod těšil. Bohužel to však vypadá, že dnešní třicátníci půjdou do důchodu někdy kolem 120 let, takže tam ty sny bude celkem náročné dohnat. Každopádně i tak je na co se těšit.

1. Pozvánky na předváděcí akce

Vždycky jste si přáli vidět naživo, jak takový „šmejdi“ na předváděcí akci manipulují s důchodci a nutí je koupit si předražené vyhřívané deky anebo filtr na vodu, ale nikdy vás tam nikdo nepozval? Až budete v důchodu, tak se můžete těšit, jelikož pozvánky se jen pohrnou a vy uvidíte mistry v akci.

2. Krmení holubů

Jste vášniví ornitologové anebo jenom máte rádi zvířátka? Sednout si v parku na lavičku a krmit holuby dneska nemůžete, jelikož byste se stali terčem posměchu pro své vrstevníky, kteří tento koníček odsuzují. Jo, až budete důchodci, tak vám může být jedno, co si o vás vaši vrstevníci pomyslí, jelikož většina z nich bude mrtvá a ti zbylí budou holuby krmit s vámi.

3. Nebude pro vás platit přísný módní diktát

Vždycky jste chtěli nosit tepláky vytažené až pod bradu, ale nesebrali jste na to odvahu? Tak si několik dekád počkejte a v důchodu si můžete svou módní revoltu splnit. Důchodci mají povoleno nesledovat trendy a jet si podle svého. Kostičkované ponožky v sandálech, rádiovka, zástěra s šátkem na hlavě do divadla, červený bavlněný svetr k béžovým ušmudlaným kalhotám, no prostě úplná módní revoluce. A nikdo vás nebude soudit.

4. Můžete někoho zabít

Pakliže budete mít ještě dostatek fyzických sil na to, někoho sprovodit ze světa (umlátit ho holubem nebo zardousit rádiovkou), nemusíte mít obavy, že půjdete do vězení. Jestliže se dožijete procesu, tak rozsudku už ani náhodou. Každopádně, pokud se těšíte na důchod jenom kvůli tomu, že budete moct někoho zabít, raději přehodnoťte své působení na svobodě, nebuďte sobečtí a jděte se udat.

5. Fungl nový kyčelní kloub

Nudí vás již vaše staré tělo? Máte ty samé demodé kyčelní klouby, se kterými jste se již narodili? Nezoufejte. V důchodu vám je patrně vymění za lepší, kovové. Pak budete jako terminátor.

6. Můžete se vykecávat, s kým budete chtít

Vždycky jste si chtěli pokecat s vaším pošťákem nebo s pokladní v supermarketu za kasou, ale žijete v presu a nestíháte si na kvalitní pokec udělat čas? V důchodu budete mít času spoustu, takže to se budete moci vybavovat, s kým se vám zlíbí a na jak dlouho budete potřebovat, protože není nad to, když důchodce zdržuje svými všetečnými otázkami a nudnou konverzací.

7. Konečně budete mít starého jezevčíka

Takové nepsané pravidlo každého důchodce je, že si pořídí starého jezevčíka (mladého jezevčíka důchodci nemají - je to speciálně vyšlechtěný poddruh, který se rodí již starý, skoro slepý a vypelichaný), s nímž sdílí své životní slasti a strasti. Chodí s ním po venku, vybavuje se s jinými důchodci, kteří za sebou táhnou polomrtvého jezevčíka na vodítku a notují si, jak jsou ještě zatím celkem zdraví a že mají skoro všechny zuby.

8. Slevy v supermarketech

Jakmile nastoupíte do důchodu, tak s prvním důchodem vám dorazí takzvaný „průvodce po slevách v obchodě“. Je to manuál, který vás naučí vyhledávat slevy po celém městě a prozradí, kde nejlépe naleznete slevové letáky. Následně pak budete mít celý den na to, abyste našli, kde mají nejlevnější mléko a kde nejlevnější sádlo. Nakonec jedete pro každý produkt do jiného obchodu a ušetříte spoustu peněz, které utratíte zase za léky a odčervení vašeho jezevčíka.

No a tady máte 7 případů, proč jsou důchodci děsně otravní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články