8 věcí, kterým šťastní lidé prostě nevěří – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, kterým šťastní lidé prostě nevěří

V každém z nás jsou uložena určitá dogmata, neotřesitelné pravdy, kterým věříme a řídíme se jimi. Možná nám to ale pak brání v tom, abychom byli šťastni. Čemu šťastní lidé nevěří?

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 16.4.2014, 14:00

1.  Život je fér

Ne, život není fér a nelze čekat, že někdy začne být. Šťastní lidé umí přijímat porážky a prohry, bez toho aby ukřivděně na kolenou vzpínali ruce k nebi a křičeli Bože, proč zrovna já? Co se nepovedlo, nechají být a jdou dál.  

2. Utrpení je špatné

Kdepak, jedině skrz utrpení vede cesta ke štěstí. Jak jinak vlastně chcete poznat, že je něco dobré a že jste šťastní, když nepoznáte opak? Šťastní lidé berou utrpení jako cestu, která je dostane tam, kam potřebují.  

3. Svůj život mám pod kontrolou

I když se snažíte jak chcete, vždy se stane něco, s čím nepočítáte. To je právě to kouzlo a prokletí lidské existence. Šťastní lidé to ale berou jako něco vzrušujícího a zajímavého a nenadálé změny se snaží přijímat pozitivně.  

4. Lidé jsou povinni mě mít rádi

Pokud své štěstí zakládáte na tom, co k vám cítí lidé okolo vás, šťastni nikdy nebudete. Je to sice otřepaná věta, ale šťastni musíte být primárně sami se sebou. Šťastní lidé od nikoho nic nečekají a pokud je někdo miluje, neberou to jako samozřejmost.  

5. Všichni mě nenávidí

Pěstovat si v sobě ukřivděného chudáčka je velice pohodlné, ale dělá to z vás nešťastného člověka. Lidskou nenávist nebo nevoli šťastní lidé přijímají s nonšalancí a hlavně si uvědomují, že city jiných lidí jsou problémy jiných lidí. Neberou si je osobně.  

6. Nemůžu to udělat

Šťastní lidé věří, že to, o čem sní, dokážou. I když jim to ostatní vymlouvají a jsou skeptičtí, štastní lidé si před sebe nestaví neviditelnou překážku v podobě věty Nemůžu to udělat.  

7. Byl bych šťastnější, kdyby..

Žádná kdyby neexistují, šťastní lidé žijí teď a tady a z minulosti se maximálně poučí. Nefňukají, že se něco mělo stát jinak a akceptují všechny svoje vzlety, pády, chyby a zaváhání.  

8. Jsem moc starý

Šťastní lidé věří, že to, co chtějí, dokážou v každém věku. Nenechávají se omezovat číslem a prostě dělají to, co cítí, že je pro ně správné. To, že budeme staří, víme jistě. Jednoho dne ano. Ale proč se tím limitovat předem?
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články