8 věcí, kterým šťastní lidé prostě nevěří

V každém z nás jsou uložena určitá dogmata, neotřesitelné pravdy, kterým věříme a řídíme se jimi. Možná nám to ale pak brání v tom, abychom byli šťastni. Čemu šťastní lidé nevěří?

1.  Život je fér

Ne, život není fér a nelze čekat, že někdy začne být. Šťastní lidé umí přijímat porážky a prohry, bez toho aby ukřivděně na kolenou vzpínali ruce k nebi a křičeli Bože, proč zrovna já? Co se nepovedlo, nechají být a jdou dál.  

2. Utrpení je špatné

Kdepak, jedině skrz utrpení vede cesta ke štěstí. Jak jinak vlastně chcete poznat, že je něco dobré a že jste šťastní, když nepoznáte opak? Šťastní lidé berou utrpení jako cestu, která je dostane tam, kam potřebují.  

3. Svůj život mám pod kontrolou

I když se snažíte jak chcete, vždy se stane něco, s čím nepočítáte. To je právě to kouzlo a prokletí lidské existence. Šťastní lidé to ale berou jako něco vzrušujícího a zajímavého a nenadálé změny se snaží přijímat pozitivně.  

4. Lidé jsou povinni mě mít rádi

Pokud své štěstí zakládáte na tom, co k vám cítí lidé okolo vás, šťastni nikdy nebudete. Je to sice otřepaná věta, ale šťastni musíte být primárně sami se sebou. Šťastní lidé od nikoho nic nečekají a pokud je někdo miluje, neberou to jako samozřejmost.  

5. Všichni mě nenávidí

Pěstovat si v sobě ukřivděného chudáčka je velice pohodlné, ale dělá to z vás nešťastného člověka. Lidskou nenávist nebo nevoli šťastní lidé přijímají s nonšalancí a hlavně si uvědomují, že city jiných lidí jsou problémy jiných lidí. Neberou si je osobně.  

6. Nemůžu to udělat

Šťastní lidé věří, že to, o čem sní, dokážou. I když jim to ostatní vymlouvají a jsou skeptičtí, štastní lidé si před sebe nestaví neviditelnou překážku v podobě věty Nemůžu to udělat.  

7. Byl bych šťastnější, kdyby..

Žádná kdyby neexistují, šťastní lidé žijí teď a tady a z minulosti se maximálně poučí. Nefňukají, že se něco mělo stát jinak a akceptují všechny svoje vzlety, pády, chyby a zaváhání.  

8. Jsem moc starý

Šťastní lidé věří, že to, co chtějí, dokážou v každém věku. Nenechávají se omezovat číslem a prostě dělají to, co cítí, že je pro ně správné. To, že budeme staří, víme jistě. Jednoho dne ano. Ale proč se tím limitovat předem?

Komentáře

Doporučeno pro vás