8 věcí, které vy muži u nás žen nikdy nepochopíte – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které vy muži u nás žen nikdy nepochopíte

Následující body vám možná nepomůžou k tomu nás pochopit, ale vědět, že příště už se tím nemá cenu zabývat.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 13.3.2014, 17:53

1. Stálý akutní nedostatek oblečení a bot

Ačkoliv se do situace - stojím před plnou skříní, ale NEMÁM co na sebe - dostávají v dnešní podivné maskulinitu postrádající době i někteří muži, stále je to doménou žen. Ženský přirozený instinkt jí velí hromadit, zásobit se na horší časy, aby mohla zabezpečit smečku a nakrmit mláďata. Co na tom, že se to v průběhu tisíců let přetransformovalo v "to, že mám doma ve skříni čtrnáct hnědých kabelek neznamená, že bych si neměla pořídit patnáctou". My ani reálně nepotřebujeme tolik věcí, jde o ten pocit, že máme na výběr a nebudeme za chudinku.  

2. Změny nálad během pikosekundy

Muži to mají jasně dané - buď je něco štve a jsou tudíž naštvaní, vzteklí nebo nervozní, nebo je nic neštve a jsou v pohodě. My holky to máme tak: něco nás štve, něco nás neštve, něco se nám daří, ale připadáme si tlustě, na fotce ze včerejška vypadáme hnusně, ale dostaly jsme od vás dárek, jenže nemají naši oblíbenou polívku k obědu a panebože, co budem dělat za dva měsíce, až se stane to a to a to? ... a k tomu všemu se rozpoložení, ve kterém momentálně jsme, vůbec nemusí týkat toho, že zrovna teď se něco daří/nedaří. My se umíme naštvat i zpětně a dokonce i do budoucnosti.  

3. Co si furt povídáme s kamarádkou

Strávíme spolu celý den v práci nebo minimálně psaním si přes messenger v práci a pak jdeme z práce rovnou na drink anebo si píšeme třeba večer. Zatímco vy muži řešíte tu exaktní stránku života (byl jsem tam a tam, stalo se to a to), my k tomuhle všemu přidáváme pocitovou a filozofující rovinu, kdy rozebíráme, co si asi kdo myslí a proč někdo něco dělá tak, jak to dělá, plus máme velké asociační kruhy. Nemůžeme říct: "Koupila jsem si novou kabelku." Řekneme: "Pamatuješ si, jak jsem ti říkala o tý bejvalý kolegyni, jak se rozvedla po roce a našla si toho Itala a teď s ním čeká dítě a bude se stěhovat do Říma?" "Jo." "No tak si představ, že čeká dvojčata." "Hele já slyšela, že Federer bude mít druhý dvojčata." "To je hustý co, chudák ženská dvakrát porodit dvojčata, brr." "A von se jen ožere, hajzl." "No. Ale proč ti to říkám, sem tu bejvalou kolegyni potkala včera na rohu u toho obchodu s kabelkama, tak jsme se zakecaly a mám novou kabelku!"  

4. Proč někdy nechceme souložit

Vy většinou chcete souložit. Nechcete jen, pokud jste příliš opilí nebo unavení, ale ani to nebývá nepřekonatelnou překážkou. Na nás holky mají vliv v podstatě úplně všechny myslitelné okolnosti na světě. Od těch celkem relevantních - nejsme oholené, osprchované, nemáme pěkné prádlo, přes ty méně relevantní - připadáme si tlusté, máme špatnou náladu, protože kamarádka se rozešla, až po ty naprosto irelevantní - venku prší, není úplněk, máma jde na operaci žlučníku.  

5. Žárlivost na vaše kamarády/koníčky/práci

Zatímco vy muži většinou žárlíte maximálně na naše kamarády nebo obšousty, co nám čumí na zadek v baru, my holky umíme žárlit na vaše kamarády, sestry, matky, práci a záliby. Všechno jsou to totiž lidé a věci, které si pro sebe zabírají čas, který byste měli věnovat nám. Z čehož nám logicky vyplývá, že s nimi ten čas trávíte radši, ergo máte je radši než nás. A vy nic nesmíte mít radši než nás!  

6. Přecitlivělost ohledně tloustnutí/hubnutí

My o sobě můžeme říkat, že jsme tlusté a potřebujeme zhubnout, ale jakmile to odsouhlasíte, je zle. Nesmíte ani naznačit, že je něco špatně. My se s tímhle citlivým tématem prostě musíme prát samy a vy byste to neměli nijak komentovat. Vy můžete jen chválit a lichotit. Žádná prostě nechce být tlustá a nepřitažlivá a nejhorší je, když má pocit, že si to o ní myslí její partner. Jo, třeba je to pravda a je tlustá, ale říct jí to upřímně natvrdo? To unese málokterá.  

7. Schopnost okamžitě se líbat s jakoukoliv kamarádkou

Holky jsou prostě hezký, což víte, když s nimi spíte, že ano. No a jako připadají hezký vám, připadají hezký i nám. 90 procent holek z těch, co se dívají na porno, sleduje lesbičky. Dvě holky spolu je prostě esteticky naprosto v pořádku. Nemáme absolutně problém se líbat s holkama, protože mají hebký rty a jsou něžný a voňavý. Proč se tomu divíte, když to sami děláte?  

8. Jak jsme mohly skončit zrovna s vámi

Vy chlapi máte občas takovou slabší sebereflexivní chvilku, kdy zpytujete svědomí a ptáte se nás, jak jsme mohly skončit zrovna s vámi. Protože, i když jste škaredí, zarostlí, smradlaví, občas neschopní a neempatičtí, jste element, který v životě potřebujeme. Říká se, že svět bez mužů by byl plný šťastných a tlustých žen. A je to přesně tak, ženy mají tendenci snažit se být kvůli mužům hezčí a chytřejší a štíhlejší a celkově lepší. Proto jsou potřeba.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články