8 stupňů vegetariánství – G.cz
Vyhledávání

8 stupňů vegetariánství

Vegetariánství je na první pohled neškodný koníček a životní styl, kolem kterého se vznáší taková ta aura lepšího člověka.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 17.2.2016, 17:12

Když se na tento způsob života podíváme trochu více zblízka, zjistíme, že se ještě vnitřně dále dělí. Není totiž vegetarián jako vegetarián.

1. Vegetarián čekatel

To je člověk, který nejí například hovězí nebo vepřové, ale jiné běžné druhy masa sní s chutí. Hovězí nejí prostě a jednoduše proto, že mu nechutná. Ačkoliv kuřecí nebo rybu si dá, mnohdy sám o sobě uvažuje jako o polovičním vegetariánovi. Má pocit, že má našlápnuto a ten poslední krůček, který ho čeká, zvládne levou zadní. Těší se, až bude přijat do cechu vegetariánů. To se ale nikdy nestane, neboť vegetariáni mezi sebe takovou zrůdu, co jí ryby, nikdy nepustí.

2. Vegetarián pozér

Pomýlený člověk, který chce zapadnout. Naskočil do rozjetého vlaku jménem „vegetariánství“, aby zapadl do party. Na svém facebookovém profilu nezapomíná každou hodinu sdílet nějaké moudro, proč je dobré nejíst maso a když se nikdo nedívá, tak si večer po tmě (aby ho ani Bůh neviděl a nemohl soudit) dá s chutí vepřový řízek, aby se potom mohl sešvihat konopným proutím, protože zhřešil.

3. Útlocitný vegetarián

Tento druh vegetariánů nejí maso, protože je mu líto mrtvých zvířátek. Při představě zabíjačky se mu zvedá žaludek. Je to milovník zvířat a tím, že nebude jíst maso, zachrání planetu. Svým životním přístupem se všude chlubí a všechny už začíná pomalu srát.

4. Přemýšlivý vegetarián

Tento člověk se rozhodl nejíst maso, protože si přečetl několik článků o výživě a vydedukoval, že maso nepotřebuje. Každý den si staví tabulku toho, co má sníst, aby do sebe dostal všechny potřebné výživy. Je sám se sebou spokojený. To, že je vegetarián, nikomu necpe, protože na to nemá čas, jelikož celé dny musí vymýšlet ty stupidní tabulky, aby mu ve stravě něco nechybělo.

5. Vegan

Když vegetarián sní dostatek slámy a jehličí, najde si nějakou větev, na ní se zavěsí a zakuklí se. Za dva měsíce se z kukly vylíhne vegan. Je to přirozený proces. Vegan odmítá jakékoliv využívání zvířat ke svému užitku, tím pádem nedá do huby nic živočišného. Pokud podáte veganovi například mléko, zemře.

Vegani nosí na rukách náramek s označením pro lékaře. Pokud se mu něco stane, lékař ví, že mu nesmí dávat transfuzi a ani mu transplantovat jiný orgán. Pokud veganovi selžou játra, lékaři mu je vymění za brokolici.

6. Supervegan

Supervegan je jedna z nejvyšších forem vegetariánství. Dotyčný nepozře nic, co vrhá stín. Supervegani se stravují tekutou neživočišnou potravou, jako je například voda nebo kapalný dusík.

7. Vegani sedmého dne

Samostatná větev veganství. Jedná se o silně nábožensky založené osoby, které odmítají jíst cokoliv, co stvořil Bůh. Vzhledem k tomu, že Bůh na této planetě stvořil všechno, živí se meteority nebo jinými vesmírnými tělesy, ke kterým se dostanou.

8. Megavegan

Poslední vývojové stádium vegana a v podstatě vrchol toho, čeho může vegan dosáhnout. Megavegan se nechá natřít na zeleno, zasadit se do země a stává se rostlinou. Dále už megavegan funguje na bázi fotosyntézy.

A TADY máte sedm důvodů, proč nebýt vegetarián a jíst maso.

Podobné články

Doporučujeme

Další články