8 profesí, které se (ne)právem těší všeobecnému opovržení – G.cz
Vyhledávání

8 profesí, které se (ne)právem těší všeobecnému opovržení

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.3.2018, 08:05

Na jedné straně máme lékaře, hasiče, kosmonauty a podobné novodobé hrdiny, které mají všichni v úctě a hledí na ně s respektem – a až jednou zemřou, půjdou na tuty do nebíčka. Na straně druhé jsou ale profese, na které lidé pouze nadávají, jejich představitele nemají vůbec rádi a při první příležitosti jim zlostně propíchnou kola u auta. Ačkoli tyhle profese vykonávají většinou jen obyčejní lidé, kteří se jako my všichni snaží pouze uživit a někdo tu jejich práci dělat musí... jenže až tihle zemřou, půjdou rovnou do peklíčka.

1) Exekutor

Exekutor, ten tvrdý chleba má. Sice se pouze snaží umořit část dluhů vytvořených lidmi, kteří si museli bezpodmínečně hned teď koupit plasmovou televizi a letět na dovolenou na Kanáry (byť na to zrovna neměli a museli si půjčit peníze), jenže z nějakého důvodu jsou právě oni (a ne dlužníci) považováni za lidské hyeny. Nezřídkakdy dostane takový pracovitý exekutor během výkonu své práce do držky, nebo ho přejede Vlaďka Erbová autem.

2) Silničář

Silničáři se nikdy nezavděčí. V zimě je na silnici sníh, za což samozřejmě můžou oni, protože kdo jiný, a po zbytek roku je zase silnice plná děr, takže to jde opět na jejich hlavu. Z toho důvodu se těší všeobecné nenávisti a nemají žádné přátele, jen spoustu špinavé, nevděčné práce.

3) Úředník za přepážkou

Je jedno, na kterém úřadu pracuje. Je to zkrátka lemra a vyžírka, která za peníze daňových poplatníků maká pouze tři dny v týdnu, a to ještě jen v úředních hodinách. Navíc je to osoba nepříjemná a upoceně zapáchající, a pokaždé, když po něm někdo něco chce, odkáže ho, aby si vyplnil nějaké lejstro a s ním zašel vedle ke kolegovi.

4) Sportovní rozhodčí

Tahle práce je taktéž za trest, ne-li mnohdy za zločin. Sportovní rozhodčí (tedy hokejový nebo fotbalový, jiný sport tu nikoho ani nezajímá) ať rozhodne, jak rozhodne, vždycky někoho nasere. Obzvláště v naší malé kotlině, kde je každý druhý erudovaný sportovní znalec, vrší rozhodčí pouze jednu chybu na druhou a bývá zaškatulkováván coby černá svině.

5) Politik

Každý politik, pokud to tedy není komunista (který kromě dále vyjmenovaných činností plánuje rovněž "spravedlivý řád" nastolený stylem "každý účel světí prostředky), lže, krade, tuneluje a je to prospěchář. Co se stane s naší zemí, to ho nezajímá. Jde mu pouze o vlastní kapsy. Navíc bere nehorázné peníze a často ani nechodí do práce. A ještě je propojen na lobbisty všeho druhu, a protože to je chátra jedna, tak je k tomu všemu zkorumpovaný. Za to může samozřejmě kapitalismus a hlavně Havel.

6) Miliardář

Jakýkoliv miliardář je podvodník, co kradl, kudy chodil. A jelikož je hamižný, krade dál. Bez okrádání ostatních a páchání všemožného zla totiž nemůže být člověk miliardář. Běžný kmán, který poctivě maká každý den v Albertu za kasou nebo řídí trolejbus a vůbec dře jako soumar, je odsouzen k věčnému životu od výplaty k výplatě. Tím pádem je jasné a logické, že miliardáři si majetek museli nakrást a jsou odsouzeníhodná chamraď.

7) Právník

Právník je chamtivý, křivý člověk bez svědomí. Zastupuje u soudu korupčníky a často je z toho vyseká, protože u nás je spravedlnost pouze pro ty, kteří mají peníze. Samozřejmě, že pokud vlítne exekutor na Tondu, který si půjčil od finanční instituce 300 000,- Kč na domácí kino a rogalo a nemá prachy na splácení dluhu, pak se takový právník docela hodí. To je ale jenom čestná výjimka. Právníků, kteří se zastávají obyčejných a poctivých lidí, je jako šafránu.

8) Prodejci na předváděcích akcích

Pro tyto pracovníky existuje jedno čerstvé, ale trefné a dnes již zažité označení, a to šmejdi. Je potřeba si uvědomit, že šmejdi sice pochybnými praktikami mnohdy donutí nebohé seniory ke koupi předraženého nesmyslu, ale taktéž to jsou obyčejní lidé, kteří například musí živit rodinu nebo potřebují peníze na opravu svého golfového hřiště. Je dokonce možné, že jejich tygr, kterého mají ve výběhu na svém pozemku, nutně potřebuje operaci. Většinou to jsou však jen a pouze pěšáci, kteří žijí z ruky do huby. Navíc, pokud by si důchodce nekoupil indukční vařič za třicet tisíc, tak by si místo toho koupil dvě stě kilo jogurtů v Lidlu, protože byl ve slevě a dokonce i v letáčku. A dal by tak vydělat zase jiným šmejdům.

A to není zdaleka všechno - tedy máte dalších 16 nejnenáviděnějších povolání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články