fb pixel 8 největších zel, které vás mohou na silnici potkat – G.cz
Vyhledávání

8 největších zel, které vás mohou na silnici potkat

Dominik Landsman
Dominik Landsman 9.8.2016, 18:12

Silniční provoz skýtá pro řidiče řadu příjemných ale i spoustu nepříjemných zážitků. Mezi ty příjemné zážitky se samozřejmě počítá, pokud dorazíte z bodu A do bodu B bez autonehody a aniž byste bočním zrcátkem sejmuli cyklistu u krajnice a nebo soulož v autě se stopařkou v přilehlém remízku. Mezi ty nepříjemné zážitky se toho řadí poměrně více. Ať už to jsou neukáznění a nebo zbyteční účastníci silničního provozu, kteří vám znepříjemňují plynulou jízdu a nebo sex se stopařkou v přilehlém remízku, ze které se vyklube stopař jménem Radim.

1. Cyklisté

Pomýlení nadšenci, kteří mají nutkání dělat něco pro sebe či životní prostředí, popřípadě socky, které nemají na auto, silniční provoz zdržují, překážejí a jeden nikdy neví, kdy mu samým nadšením ze sebe sama vletí pod kola.

Jsou pomalí, takže je auta musí předjíždět a nezřídkakdy tvoří stáda o několika kusech, takže na silnici vytvářejí jeden velký, pomalý a otravný objekt. Na chodník s nimi. A nebo je zrušit a bude pokoj.

2. Traktor

Zemědělci nám ten život za volantem taktéž příliš neulehčují. Nerozvážně vyjíždějí se svými traktory s návěsy, kombajny či jinými zemědělskými stroji na silnici, kde statečně bojují závratnou rychlostí dvaceti kilometrů v hodině nejen sami se sebou, ale i mírnými zatáčkami a nebo, nedej bože, s mírnými kopečky, kde snižují rychlost na deset kilometrů v hodině.

Zemědělci si pro své výpady na silnici vybírají úseky převážně s plnou čárou, takže jejich vozidlo nemůže spořádaný řidič předjet, a nebo si vybírají úzké silnice s častými zatáčkami a to ze stejného důvodu. Zemědělci milují, když vytváří kolony. Je to totiž jediná možnost, jak někoho zaujmout a oni po pozornosti prahnou.

3. Autoškola

Ano, někde se to člověk naučit musí. Ale proč zrovna teď a před vámi? Ten vyklepaný chudák za volantem se na semaforech rozjíždí půl minuty, uprostřed křižovatky mu to chcípne a po celou dobu jízdy jede slušnou třicítkou. Pro tyhle nováčky by měli někde postavit okruh, kde by jezdili do kolečka a všichni by byli spokojeni.

4. Povoz tažený zvířetem

Ano, v době, kdy máme internety, tablety a iphony, jsou pořád lidé, kterým nikdo neřekl, že už není středověk. Tito lidé dají ráno slepicím, podojí krávu, naloží seno na valník, zapřáhnou vola a vyrazí po silnici do vedlejší vesnice, kde se otočí a pojedou zpátky, protože takhle se ve středověku zabíjel čas. Vůl s valníkem jede rychlostí chůze a zpomalí provoz na silnici na celý půlden.

5. Důchodce za volantem

S rádiovkou na hlavě vyráží ve své naleštěné Ladě s manželkou do Tesca, jelikož je tam mouka v akci. Zběsile uhání po silnici a ostatní ostatní účastníky silničního provozu nechává daleko za sebou v hustém dýmu, který se mu line z výfuku jeho obstarožní Lady, emise ne emise.

Nejen, že Lada smrdí na kilometry daleko, ale řidič je nevyzpytatelný a kdykoliv může vjet do protisměru a nebo nečekaně zatočit prudce na stranu a vjet do pole. Na parkovišti před Tescem zaparkuje mazácky přes tři parkovací místa a jde se pro pytlík mouky.

6. Maraton

Nic nepokazí ranní cestu do práce víc, než když se člověk připlete se svým vozidlem do maratonského běhu. Organizátoři podcenili uzavírku, takže se motáte mezi vyzáblými Keňany a nezbývá vám, než projet cílem, jelikož se z trasy maratonu jinak nevymotáte.

7. Policie s radarem

Důmyslně ukrytý policista s radarem za dopravní značkou, který je natolik tajný, že je vidět kilometr daleko, se snaží obecní kase vydělat nějaký ten peníz a vám strhnout pár bodíků. Musíte tedy zpomalit na požadovanou padesátku a doufat, že radar vaší původně stokilometrovou rychlost nestihl zaznamenat.

Pokud obecní kasa zeje prázdnotou, stejně vás budou stavět a zkásnou vás například za zaprášené mlhovky nebo za mrtvého stopaře v kufru.

8. Nadměrný náklad

To jste si dali. Abyste si ušetřili tři minuty, jeli jste z práce zkratkou a teď čekáte už hodinu a půl v koleně u kruhového objezdu, jelikož se zde zaseknul tirák, který převáží na korbě Karlův most do Ostravy na přelakování. Všude kolem stojí auta se žlutými majáčky a nápisem „Nadměrný náklad“ a přepravci v reflexních vestičkách zmateně pobíhají kolem zaseknutého tiráku, lomí rukama, někam volají a zoufale se snaží řídit dopravu.

A jak bude silniční doprava možná vypadat v budoucnu, se můžete podívat SEM

Podobné články

Doporučujeme

Další články