8 názorných proměn ženské sexuality: od poupátek k ohryzkům

Ženský klín je jako zahrada... Kvete, plodí a uvadá.

Fotografický projekt třiadvacetileté Alexandry Sophie poukazuje na proměny ženského těla z jediného úhlu pohledu – skrze klín.

V momentě, kdy otěhotněla a uvědomila si, že se v jejím lůně rodí nový život, začala své ženství prožívat víc než kdykoliv předtím. „Jsem neuvěřitelně šťastná za to, že jsem žena a mohu prožívat sílu přírody skrze svou ženskou energii. Svým projektem nechci poukazovat na ženu jako na sexuální symbol, ale jako na nositelku života, překrásnou bytost plnou tvořivé energie,“ uvádí na svých stránkách.

My se nyní spolu s ní můžeme zamyslet nad 8 fázemi, kterými žena během svého života prochází.

Aneb slovy klasika J.H. Krchovského:

ACH, JAK JE KRÁTKÁ POUŤ POUPÁTEK K OHRYZKŮM...
všem ženám, – jablkům, žehnám Pax vobiscum
a dál se točí svět, theatrum Dei
a dívky s pláčem jdou, ještě se smějí
Jak od nich alespoň zrakem se odpoutat
když ani v myšlenkách nemám klid od poupat...
a dál se točí svět, theatrum mundi
a dál se točí svět okolo kundy

1. Panenství

Panenství je znakem čistoty, neposkvrněnosti a neporušenosti. Po celá staletí mu byla přisuzována posvátná moc a zcela zásadní význam. Nejvýznamnější pannou všech dob je bezesporu Panna Marie, jejíž neposkvrněné početí je jedním ze zásadních pilířů křesťanského světa. Nutno dodat, že svatá Máří měla celou řadu předchůdkyň. Juno, Minerva, Isis, Diana a další božské postavy byly rovněž pannami, a vzhledem ke své oblibě tak vytvořily základ Mariánského kultu.

2. Puberta

První menstruaci se odborně říká menarché. Věk, kdy dojde k první menstruaci, je ovlivňován více faktory: genetikou, podnebím a výživou. Zatímco v roce 1890 většina dívek zažila svou první menstruaci přibližně v 15 –16 letech, dnešní dívky začínají menstruovat již o pět let dříve.

3. První sex

První milování je pro ženskou sexualitu zásadním milníkem. Způsob, jakým žena začne přijímat své pohlaví a svou ženskost, ji následně bude provázet po celý zbytek života...

4. Sexualita

Ženská sexualita dozrává obvykle později než mužská. Zatímco muži jsou plně sexuálně zralí a na vrcholu svých pohlavních sil už kolem dvaceti, ženy se sexuálně plně rozvíjejí až po třicítce. Třicetileté ženy jsou obvykle schopné prožít i více orgasmů během jediného milování.

5. Zázrak zplození

Těhotným ženám se extrémně zlepšuje čich – podle některých studií dokonce až o 80 procent. Na krátký okamžik tak získají něco jako superschopnost, kterou jim ostatní mohou jen závidět.

6. Budoucí mateřství

Kdy jindy se dá ženský klín přirovnat k rozkvetlé zahradě než ve chvíli, kdy se v něm rodí nový život?

7. Šestinedělí

Říká se, že v období kojení by žena neměla otěhotnět, avšak výjimky potvrzují pravidla. Na sex ale žena nemá ani pomyšlení. V tomto období muži své ženy nejčastěji podvádějí. Parchanti! Jen ať se raději uonanují k smrti! Kdo si počká, ten se dočká...

8. Menopauza

Klimakterium znamená definitivní ztrátu menstruace... Doba, kdy se projeví, je dědičná, a proto by se ženy měly optat svých matek a babiček, jak na tom byly ony, protože u nich to bude mít nejspíše stejný průběh.

A tady najdete 12 důvodů, proč si každá žena zaslouží lásku, ať už je panna nebo ‚přechodnice‘.


Komentáře