fb pixel 8 her z dětských pokojíčků, které perfektně zabaví i dospělé – G.cz
Vyhledávání

8 her z dětských pokojíčků, které perfektně zabaví i dospělé

Když už vás přestane bavit hrát Activity, tak prozkoumejte pokojíky svým dětí či mladších sourozenců. To byste se divili, jak skvělé hry občas ti malí caparti vlastní!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 25.5.2014, 18:00

1. Dobble

doble phdwhatphd.wordpress.com Moc pěkná karetní hra pro děti pro zrychlení reflexů, překvapivě akční. Není v tom žádná věda, každá karta má osm obrázků a minimálně jeden z obrázků na další kartě je stejný - a vy ho musíte najít. Popis možná nezní nijak extra, Dobble ale propadlo už mnoho dospělých. Stačí pro cca 4 až 5 hráčů, spotřeba piva/vína přitom jen prospěje.  

2. Tik Tak Bum

¨tik stolni-hry.heureka.cz Slovní hra. Tik Tak pro děti mělo celkem úspěch, tak se dnes již prodává i verze pro dospělé. Ale v opilosti vám bude bohatě stačit Junior verze. Jednoduché a zábavné.  

3. Příběh z kostek

kostky hrajeme.cz 9 kostek, na každé straně jsou místo číslic obrázky. K těm musíte vymyslet příběh. Meze se kladou fantazii a množství vypitého alkoholu.  

4. Lovec duchů

Pokud jste Lovce kdysi svým potomkům koupili, bylo vám už na první pohled jasné, že je to celkem velká blbina. Kostlivec na zeď promítá duchy, vy po nich střílíte pistolí. Sami ho na večer s partou zkuste, k tomu si přidejte pár piv a už se neodtrhnete. Je lepší vlastnit double pack, kde jsou rovnou dvě zbraně. Jedna se dá stále celkem snadno dokoupit za pár stovek v jakémkoliv větším hračkářství.  

5. Jenga Boom

Podobný princip jako u Tik Tak Bum, jenga jsou tu podloženy bombou, která vám u hry odpočítává čas - pak svrhne celou věž. Jenga jsou klasika. Pokud vás bomba začne štvát, můžete ji úplně vynechat.  

6. Tučňáci na ledu

deskovehry com A hromada jim podobných her, akorát v jiném provedení jako např. Anakonda, Auto blok, IQ Fit a IQ Twist (originální názvy, že?). Dětem jste je kdysi pořídili hlavně proto, že ti tučňáci jsou extrémně roztomilí. Ale to nic nemění na faktu, že je to celkem povedená hra. Podle návodu si vždy rozložíte první dílky a skládáte zbytky skládačky, aby zapadla do pole. Je na vás, jestli vám v tomhle dopomůže konzumace alkoholu či nikoliv. U Tučňáků klidně strávíte víc než hodinu.  

7. Dostihy a sázky

dinotoys cz Stará klasika, kterou je škoda nezmínit. Pokud potomci už zlikvidovali všechny peníze, proč do toho nejít s obsahem peněženky, jestli si věříte...  

8. Padající opičky

omg cz Trochu novější verze mikáda, kterou jsme znali z dětství - doplněné o strom a opičí figurky. Není to tak špatné, jak se na první pohled zdá.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články