8 důkazů, že přitažliví lidé se do politiky nehrnou – G.cz
Vyhledávání

8 důkazů, že přitažliví lidé se do politiky nehrnou

Přímý přenos z poslanecké sněmovny není pořad, při kterém by si ženy rvaly rodidla a muži si urputně drachnili bartoše.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 1.2.2017, 07:50

Ano, budeme nízcí a povrchní. Ostatně taková je i dnešní společnost. Dušování, že na vzhledu nezáleží a důležité je hlavně to, jaký je člověk uvnitř, je v kontextu dnešní doby stavějící na piedestal dokonalou vizáž a sladěný outfit jen výkřikem do tmy.

Politici tu nejsou proto, aby se nám líbili, aby se na ně hezky dívalo. Jsou tu proto, aby co nejlépe řídili náš stát. Všeobecná skepse a upadající nálada pramenící z lemplovství, prospěchářství a žabomyších válek napříč celý politickým spektrem tak nemůže být zachráněna tvrzením: „Tak jako politici jsou na hovno, ale aspoň se na ně dobře dívá.“ Protože ono se na ně dobře nedívá.

Je jedno, jestli to jsou politici současní, bývalí, jestli jsou poslanci, senátoři nebo politici komunální. Témě všichni jsou hnusní. Čest výjimkám.

Jak již bylo řečeno, posuzovat někoho podle vzhledu není hezké. Tento článek tedy není hezký. Ani nemá být hezký. Ostatně ani autor článku není příliš hezký.

1. Zdeněk Škromach

Bývalý senátor, ministr a poslanec Zdeněk Škromach, který bydlí ve svém bazénku a živí se jako profesionální pořizovač selfie. Dříve vyžraný sociální demokrat, který jako by byl předlohou pro jeden z hříchů, obžerství, zhubnul. Poměrně rapidně. Ani tento krok však u voličů nezabral. Dříve byl alespoň takový ten vypasený a roztomilý (občas ožralý) medvídek. Teď není ani to.

2. Jana Volfová

Jestliže byl svého času Zdeněk Škromach předobrazem pro biblický hřích obžerství, tak Jana Volfová sežrala všechny bible světa včetně Ježíše a samotného Boha. Bývalá poslankyně, která nyní koketuje s vyhlazením islámu z povrchu zemského, není tak úplně zosobněním tvrzení: „Radost pohledět.“

3. Jaroslav Kubera

Český Marlboro man a chodící reklama na rakovinu krku a plic Jaroslav Kubera má samozřejmě právo ve svých skoro sedmdesáti letech vypadat jako úlisný strýček, který láká děti k sobě domů do sklepa, kde jim dělá zlé věci. Jeho cigaretový dech je cítit i z fotky. Na pokochání na něm nic není.

4. Martin Konvička

Dobře, Martin není tak úplně politik. Je to politický aktivista. Musíme ho sem ale rychle dát, dokud ještě někoho vůbec zajímá, jelikož jeho konec v zapomnění je téměř za dveřmi.

Český Glum nemůže v našem výčtu rozhodně chybět.

5. Matěj Stropnický

Matěj mohl být tím, který rozvíří zkažené vody politické scény. Jako mladý muž s účesem zapomenutého zpěváka z Tokio Hotel mohl být tím politickým playboyem. Bohužel však zvolil jinou cestu. Cestu pubertálního knírku, ve kterém vypadá jako teplý myslivec. Trestuhodně promarněná šance na hezčí politiku.

6. Zdeněk Papoušek

Poměrně málo známý senátor s vizáží vyšinutého vědce, který se chystá zničit celý svět, imidž politikům nikterak nezvedne. Na druhou stranu určité sympatie mu odepřít nejdou.

7. Jiří Paroubek

Kdo by neznal Jiřího. Člověk, který musel mít alespoň sexy mozek, aby si jeho žena obhájila sama před sebou, veřejností i Bohem, proč se s ním vůbec stýká, nenastavil laťku vzhledu politiků příliš vysoko.

8. Miloš Zeman

To nejlepší nakonec. Coby prezident naší republiky by měl vzbuzovat nějakou tu autoritu a hrdost. V rámci úctě k úřadu prezidenta ČR si ponecháme komentáře na vzhled a necháme vás se mlčky pokochat.

A TADY se můžete podívat na 5 možností, co bude teď se Zdeňkem Škromachem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články