8 dalších her, ze kterých by byly skvělé filmy - podle čtenářů G.cz – G.cz
Vyhledávání

8 dalších her, ze kterých by byly skvělé filmy - podle čtenářů G.cz

Do minulého žebříčku se nám nevešlo několik skutečných pecek. Ozvali jste se a my vaše podněty bereme vážně.

1. Half-Life half-life-3 Parádní příběh vědce Gordona Freemana o otevření portálu do jiné dimenze a hororovém útěku z výzkumného střediska Black Mesa slibuje infarktové filmové momenty, souboje s obřími bossy (pamatujete na chapadla, která jste museli usmažit raketovým motorem?) i epické scény, například boje na stěně kaňonu a úzkých lávkách. Druhý díl o okupaci Země těmito mimozemšťany by zaujal gravitační zbraní, kterou můžete po okolí házet vše možné. Díky filmu by se určitě víc prodávala páčidla. Proč nebyl v původním žebříčku: Jestli si dobře pamatujete, Gordon Freeman moc nemluví. Resp. vůbec, ani slovo. A na téměř němé filmy moc lidí nechodí.  

2. Deus Ex

deus-ex-3-china-1920x1080 Rozmáchlá série o transhumanismu, etice biomechanických úprav lidí a nanoimplantátech na pozadí mocenského boje iluminátů i jiných tajných spolků - to by byly skvělé filmy k zamyšlení nad budoucností lidstva. A také nad tím, jak velkou kontrolu nad ním mají mít vládnoucí elity. Speciální agenti ve formě polovičních strojů a futuristické prostředí New Yorku, Hong Kongu nebo Šanghaje by na plátně vypadaly skvěle, zvlášť prequel Human Revolution s vytříbeným vizuálním stylem neorenesance. Proč nebyl v původním žebříčku: Hra vám nechává obrovskou svobodu v rozhodování. Které postavy zemřou, jestli preferujete tichý přístup nebo se vrháte do akce se zbraní v každé ruce. Skousli byste film, který se neodehrává podle "vašeho" scénáře?  

3. Grand Theft Auto V

GTA-V Trojice lupičů, kteří se více méně dílem náhody dají dohromady? Zkušený profík, odvážný mlaďas a totální psychopat - výbušná kombinace pro kdejakou zlodějinu, vraždy a dokonale promyšlené loupeže. Tahle hra je plná břitkého humoru a velmi nekorektních srandiček, nemluvě o násilí. Nic z toho není samoúčelné, což jí dává konzistentní kvalitu po celou nemalou délku. A i když se všechno do filmu nevejde, vtipných, vážných i akčních situací je tu tolik, že nebude problém vybrat ty nejlepší. Proč nebylo v původním žebříčku: Jak určitě víte, ve hře můžete přeskakovat mezi jednotlivými postavami a aby to celé ve filmu dávalo smysl, musel by být dlouhý tak týden. Ale jako seriál...  

4. Metal Gear Solid

Metal_gear_solid4_12 Praotec žánru stealth her, plný plížení, unikání nepřátelům a tak dále s postavami, které připomínají partu uprchlíků z vojenského cirkusu - hutná atmosféra podpořená zamotaným příběhem. Proč nebyl v původním žebříčku: Upřímně, vidět Solida Snakea v akci by bylo boží, ale publikum by po hodině plížení asi usnulo...  

5. L.A. Noire

13009261751080p-la-noire-hd-wallpaper-6-mattsimmo Detektiv Cole Phelps vyšetřuje mravnostní delikty, případy s drogami, žhářství a celou řadu dalších leváren v poválečném Los Angeles za pomoci svých kolegů, což je nesourodá banda drsňáků, kteří v ulicích viděli kde co. Postupně skládá střípky mnohem většího a závažnějšího zločinu, který souvisí s ukradenou dávkou armádních léků. Velmi výpravná a dokonale ozvučená věc, která by si zasloužila filmové zpracování. Proč nebylo v původním žebříčku: Film by vás připravil o nejlepší část hry - dávání důkazů do souvislostí, výslechy podezřelých, u kterých můžete díky jejich výrazům a gestům odhadovat, zda lžou.  

6. Vietcong

vietcong_fist_alpha_profilelarge Česká klasika z válečného pekla, džungle plná zákeřných pastí, tunelů a po zuby ozbrojených vojáků. A závěrečná bitva o vaši vlastní základnu je výborná tečka za velmi pestrou hrou. Proč nebyl v původním žebříčku: Sice na něj vzpomínáme s láskou, ale příběh není nic moc. Zvlášť, když existují tak dobré filmy s touto tématikou: Olověná vesta, Četa, Apokalypsa, Lovec jelenů... Se scénářem by si musel někdo hodně pohrát.  

7. Call od Duty: Modern Warfare

mw2_washington Teroristé s jadernými nebo chemickými zbraněmi, invaze Ruska do USA a Evropy - velkolepé divadlo, které se odehrává na tajných základnách i přímo v ulicích Paříže, Washingtonu, Ria nebo třeba na palubě prezidentského speciálu. Kdyby to režíroval Michael Bay... Proč nebylo v původním žebříčku: Spousta hlavních postav zemře. Hra velmi úspěšně vykrádala filmová klišé, která by při návratu na plátno nemusela zabrat.  

8. Mafia

1832524-mafia_the_city_of_lost_heaven Perla mezi českými hrami, kde v roli mafiána Tommyho provádíte různé vraždy, krádeže nebo lumpárny dle přání Dona Salieriho, hlavy rodiny. Skvělý scénář i postavy a hlavně perfektně napsané dialogy, s tímhle filmem by nebylo moc práce. Proč nebyla v původním žebříčku: Hra vyšla před dvanácti lety. Za tu dobu jste ji určitě dohráli několikrát. A víte, že hlavní postavy dabují Marek Vašut, Vlastimil Zavřel, Petr Rychlý a další. Podařilo by se je přemluvit, aby hráli své role? Zvlášť, když nevypadají jako herní postavy?   A pokud nemáte dost, náš původní žebříček 10 her, ze kterých by byly skvělé filmy, najdete zde...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články