10 počítačových her, ze kterých by byly skvělé filmy – G.cz
Vyhledávání

10 počítačových her, ze kterých by byly skvělé filmy

Filmy podle počítačových her? Takřka bez výjimky průšvih. Ale těmto bychom odpustili, i kdyby z nich vznikly šílené paskvily...

1. Mass Effect

59fe10679f1d94d3a622df5a8fd2c18f Z herní trilogie by byla parádní filmová trojka. Tajemná rasa inteligentních strojů, která vyhladí vesmír vždy, když je organický život na vrcholu evoluce - to zní přece skvěle. A boj party hrdinů, která musí sjednotit různé rasy s jejich historickými šrámy a komplikovanými vztahy také. Je tu jen jeden problém - hru můžete naprosto plnohodnotně dohrát jako muž i žena a máte velkou volnost ve svém jednání. Hlavní postava - velitel/ka Shepard/ová - může být buďto diplomatický skautík nebo násilnická prospěchářská svině, která nechá zdechnout své nejlepší kamarády. Ale počkat... Dva lehce odlišné filmy, natočené ve stejných kulisách? To už zní jako plán!  

2. Crysis

crysis2_screen1_03042010 - Copy - Copy V blízké budoucnosti na naši planetu zaútočí měňavkovití ufoni, kterým se postaví vojáci v nanooblecích. Ty jim dávají nadlidské schopnosti - sílu, neviditelnost a možnost skákat jako opice. Rozmáchlá série začíná na tropickém ostrově a pokračuje ve více či méně zničeném New Yorku. Není nouze o akci, efektní scény s vesmírnými loděmi i zkoumání mezilidských vztahů. Na plátně by to vypadalo božsky.  

3. Bioshock

338154 Dva díly se odehrávají v utopickém podmořském městě v padesátých letech, třetí v obří metropoli, která pluje v oblacích. Hry se zabývají docela vážnými tématy - lidskou povahou, osudem a svobodnou volbou, rasismem, propagandou i náboženstvím. Do toho se míchá teorie paralelních vesmírů. Trojka nádherně buduje vztah mezi cynickým detektivem a mladou holčinou, která je kvůli svým schopnostem zavřená ve věži v oblacích. Jejich zběsilý útěk městem ovládaným křesťanským diktátorem dává prostor k hledání sebe sama, poznání svého vlastního já i ztrátě iluzí o dobru lidí. Na konci každé hry je navíc pekelný zvrat, který je jemně naznačován už v jejím průběhu - na tyhle filmy byste se podívali dvakrát a rádi.  

4. Far Cry 3

far Byl by to koncert jediného herce - Michaela Manda. Vyšinutý sociopat, který velí bandě moderních pirátů na tropickém ostrově, je jednou z nejvýraznějších postav v dějinách počítačových her. Příběh o studentovi, který musí v tomto špinavém exotickém ráji najít a zachránit své unesené kamarády, by byla vlastně jen kulisa pro skvělý herecký výkon postavy, kterou jsme zařadili do výběru top herních záporáků.  

5. Call of Duty: Black Ops

sdf Šedesátá léta, konspirace, vymývání mozků, jaderná krize - ideální prostředí. Hra napěchovaná akcí začíná zpackaným atentátem na Fidela Castra, po kterém hlavního hrdinu Masona šoupnou do sovětského gulagu. Ten z něj ale pochopitelně zdrhne a začíná zběsilá jízda. Infiltrace kosmodromu Bajkonur, létání na padáku v horách, výlet do vietnamské války a tak dále - hlavní postava navíc není tak úplně tím, čím se zdá být. Žádné sci-fi, poctivý thriller říznutý výbuchy a politikou. Akční film pro náročné diváky. Natočte to!  

6. Wolfenstein: New Order

2534685-wmplayer+2014-05-18+20-14-17-35 Z takového filmu by cenzoři dostali záchvat. Alternativní historie, ve které nacisté vyhráli a ovládli Spojené státy je plná hákových křížů, násilí a obecně všeho společensky nepřijatelného.  

7. Outcast

outcast_box_art Dnes už zapomenutá hra obřích rozměrů se zamotaným sci-fi příběhem. Výprava pod vedením drsného Cuttera Sladea musí zastavit červí díru, která požírá naši planetu. Základní premisa je ohrané klišé, ale samotný příběh je velmi rozmáchlý, promyšlený a rozkročený ve velkém časovém období. Tahle výprava do jiné reality na planetu Adelpha by skvěle vypadala v 3D.  

8. May Payne 3

MaxPayne3PC-02 Herní série o drsném noirovém detektivovi se už filmového zpracování dočkala, ale celé to dopadlo na levačku. Takže proč si nenapravit reputaci filmovým zpracováním třetího dílu z Brazílie? Max je drsňák, tak trochu lempl, hláškuje, chlastá a sype do sebe vagony utišujících prášků - žádný superman - a to mají lidé rádi. Když podělá práci ochránce vlivné rodiny podnikatelů a politiků, musí se vydat vše napravit, prostřílet se favelami v Riu, kancelářskými budovami nebo třeba rozbořeným hotelem, ve kterém se chudině kradou orgány na kšeft. Byl by to skvělý naturalistický biják s řadou nečekaných příběhových zvratů.  

9. Prototype

New-Prototype-Game-Wallpapers-14-1024x640 New York je zasažen virem, který z lidí dělá mutanty. Následuje karanténa. Hlavní hrdina Alex díky tomuto viru získá schopnost lézt po barácích, skákat lépe než klokan a hlavně měnit své končetiny v ničivé zbraně, kterými pokosí vojáky nebo přepůlí tank. Nemluvě o možnosti brát na sebe podobu jiných lidí extrémně nechutným a znepokojivým způsobem. Film by byl fajn, kdyby zachoval dva klíčové aspekty hry - perfektně zvolené a neustále zrychlující tempo plus fakt, že ústřední postava není žádný Mirek Dušín.  

10. Fallout 3

fallout3_3_lg Postapokalyptický epos ze světa, který zasáhla jaderná válka mezi Čínou a USA. Část lidí přežívá v podzemních bunkrech, které slouží jako součást úchylného sociologického experimentu. Z jednoho takového uteče mladý protagonista a vydá se hledat svého otce - vědce, který také zdrhl. Tam "venku" je to nebezpečné. Narazí na bandity, zmutované lidi nebo zvířata nebo i na fungující fragmenty společnosti. Filmaři by se měli zaměřit na dusivou atmosféru zmaru, kterou je hra prodchnutá. Celé její prostředí je vlastně hrobem kdysi hrdého národa, který zbytečný nukleární konflikt málem vyhladil.   A jak to dopadne, když se filmová adaptace hry nepovede? Čtěte zde...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články