7 zaručených tipů, jak se vykroutit z toho, když vás staví dopravní policie – G.cz
Vyhledávání

7 zaručených tipů, jak se vykroutit z toho, když vás staví dopravní policie

Určitě to někteří znáte. Jedete si těch svých 150 kilometrů v hodině v obci s trojkou pod kůží a s mrtvolou v kufru, když tu vás zastaví policie a chce po vás papíry, které nemáte, načež vám dá dýchnout.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.11.2015, 09:00

Jak v takové situaci zareagovat?

1. Dělejte, že jste cizinec

Ačkoliv máte českou SPZku, můžete se pokusit na policistu hovořit nějakou hatmatilkou, aby to vypadalo, že nejste zdejší. Pokud jste ožralí jak vidle, tak vám hatmatilka nebude dělat problém a patrně ani jiný jazyk aktuálně neovládáte.

Pokud jste hračičkové, můžete si dát na hlavu turban, nebo se rovnou převléct do burky a provolávat Allahu akbar. Policista k vám pravděpodobně bude přistupovat jinak, než pokud byste byl odsud.

Je možné, že pokutě se tím pádem vyhnete. Místo toho budete vyhoštěni z ČR anebo přesunuti do uprchlického tábora za „klucima tam od vás“.

2. Řekněte, že jedete do porodnice

Vaší ženě praskla voda, a proto chvátáte urychleně do porodnice. Tím pádem byste ocenili, kdyby vás pan policista přestal otravovat a bez diskuzí vás pustil.

V tomto případě záleží na okolnostech. Pokud jste v autě sami, bez rodičky, chce to velký kumšt policistu ukecat, že vezete ženu do porodnice. V tomto případě mají výhodu ženy, neboť mohou tvrdit, že se vezou do porodnice samy.

Blbé potom je, když se policista nabídne, že vás do porodnice odveze sám a doprovodí vás až na porodní sál. Tam se ukáže pravý charakter, protože v tom případě, abyste nedostala pokutu, budete muset opravdu něco porodit. Cokoliv.

3. Ježíš to tak chtěl

Až vás zastaví policista a bude vám tvrdit, že jste překročili rychlost, tak mu potvrďte, že si to tak přál Ježíš. Následně mu začněte předčítat z Bible a prozraďte mu, že jste jeden z patnácti spravedlivých, které Bůh pověřil, aby šířili jeho slova.

4. Osoba vzdálená

Až vás zastaví policista, jak jedete stovkou v obci, nebojte se toho a vysvětlete mu, že v době, kdy automobil překročil povolenou rychlost, řídila váš vůz osoba vzdálená.

Policista možná bude argumentovat tím, že v autě jedete sami a navíc sedíte za volantem vy, ale je potřeba trvat na svém. Řídila osoba vzdálená. Jestliže se vás zeptá, kde ta osoba je, tak mu řekněte, že je daleko. Je to neprůstřelný.

5. Sveďte ho

Ta největší klasika ze všech klasik. Svést dopravního policistu. Mluví se o tom, bývá to ve filmech, ale nikdo nezná nikoho, komu by se to podařilo. I tak to ale můžete zkusit. Pravděpodobně ale neuspějete a ještě budete za blbce.

6. Podplaťte ho

To už je o něco pravděpodobnější, než že ho svedete. Úplatek musí být adekvátní přestupku. Pokud máte na zadním sedadle rozřezanou stopařku, tak to věta typu: „Hele, tak tady si vem kilo a smáznem to, ne?“ patrně nespraví.

Musíte ale kápnout na zkorumpovatelné jedince. Takový vystrašený neduživý mladík v brýlích s rovnátky, který si pořád něco zapisuje do notýsku - toho patrně neuplatíte. Můžete ho ale zase zmlátit.

7. Zastřel si svého policistu

Vlastníte-li střelnou zbraň, můžete policistu, který vás staví za překročení rychlosti na místě zastřelit. Je velká pravděpodobnost, že on takový úskok z vaší strany nebude očekávat, takže půjde zastřelit lehce.

Tím se elegantně vyhnete pokutě. Sice půjdete do vězení, ale pokutu za překročení rychlosti nebude už nikdo řešit.

A TADY máte 21 jasných důkazů, že policie může mít smysl pro humor.

Podobné články

Doporučujeme

Další články