7 případů, kdy si přestanete vážit svého šéfa

Šéfové to mají těžké - pro podřízené jsou vždycky volové. Ale v těchto typických případech si za to boss může sám...

1. Krade nápady

8477 gifbay.com Zpracujete novou inovaci, nový nápad, vytvoříte projekt - a pak vidíte, jak se šéfík nechá poplácávat po zádech za to, jak to dobře vymyslel. Buďte rádi, když vám vůbec poděkuje, máte pak velké štěstí, že s někým takovým pracujete!  

2. Mikromanagement

Neustále vám stojí za zadkem a kontroluje, co děláte. Jak se pak můžete soustředit na práci, když vám čumí přes rameno a bedlivě sleduje, co každou sekundu děláte? Potom jste leda tak nervózní a děláte v práci chyby, což společnému dílu rozhodně neprospěje.  

3. Musí si "zašéfovat"

876 www.gifbay.com I když děláte to, co máte, a správně, trpí potřebou občas vás propérovat, abyste byli ve střehu a aby bylo jasné, kdo je tu boss. Vybere si nějakou maličkost a začne vás za ni jeb... Vysvětlovat, co děláte špatně.  

4. Dobrý a špatný příklad

"Jsi šikovnej/šikovná, mnohem lepší než kolega/kolegyně..." Potěší něco takového slyšet, motivovat podřízené je důležité. Ale používat při tom ostatní jako příklad? Schválně, co říká jim o vás? "Jsi šikovnej/šikovná, mnohem lepší než..."  

5. Delegování práce

1124 reddit.com Nechce se mu makat? Svěří vám zodpovědný a náročný úkol (svůj) s tím, že se jedná o zkoušku vašich schopností. Napoprvé nadšeně provedete, ale když se to stává třikrát do týdne, najednou zjistíte, že je to čistě jeho lenost.  

6. "Já to nebyl"

Není nic horšího, než když na vás hodí svůj neúspěch. Něco se nestihlo, někde je chyba - i kdyby to částečně byla vaše vina, od toho je vedoucí, aby ji včas odhalil a zamezil jejímu vzniku. Pokud něco podělá sám a snaží se to svalit na vás, je to úplná konečná.  

7. Vyhrožování vyhazovem

684 gifbay.com "Jestli se ti to nelíbí, můžeš jít. Ještě jednou a letíš. Sleduju tě, dávej si bacha." Naprostá většina zaměstnanců se tímhle způsobem zastrašit nechá. Pokud svou práci děláte špatně, letíte, to je jasné. Ale když tohle dělá šéf jen tak ze sportu a dlouhé chvíle...   A 11 důvodů, proč je homeoffice lepší než práce v kanceláři, najdete ZDE.  

Komentáře

Doporučeno pro vás