fb pixel 7 nejzásadnějších životních momentů béčkového nadsamce Davida Hasselhoffa – G.cz
Vyhledávání

7 nejzásadnějších životních momentů béčkového nadsamce Davida Hasselhoffa

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes slaví 71. narozeniny jedna z nejzásadnějších ikon 80. a 90. let, která výrazně poznamenala naše mládí i dětství. Multifunkční herec, zpěvák, řidič mluvícího auta a neohrožený plavčík v rudých plavkách – to je David Hasselhoff. Je tedy zcela namístě připomenout si 7 nejzásadnějších počinů tohoto béčkového nadsamce.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 17.7.2023, 11:02

1. Michael Knight v seriálu Knight Rider

Hercem se chtěl stát už jako dítě, proto se rozhodl, že bude studovat herectví. Hereckou kariéru odstartoval v nekonečném seriálu Mladí a neklidní (americká obdoba Ulice nebo Ordinace). První velký úspěch však zaznamenal v roli detektiva Michaela Knighta v seriálu Knight Rider. Seriál poprvé odstartoval už v roce 1982 a stal se hitem. Příběh je jasný. Bývalý policista přežije svou smrt a díky bohatému mecenášovi se stává soukromým detektivem, který disponuje kromě svého neodolatelného účesu i mluvícím sporťákem. Ten nese název K.I.T.T. Nezapomenutelná je samozřejmě i ikonická úvodní znělka.

2. Nejhorší zpěvák v historii

Vzhledem k narůstající herecké popularitě se Hasselhoff začal postupně prosazovat i jako zpěvák, což se mu moc nedařilo. Jeho první deska Night Rocker z roku 1985 byla v USA propadák, ale v některých evropských zemích se Hasselhoffův debut setkal s pozitivními reakcemi. V německy mluvících zemích dokonce útočil na žebříčky hitparád. Zásadní zlom nastal v roce 1989 společně se singly Looking for Freedom a Hooked on a Feeling, které se staly hity. Kombinace amatérského zpěvu a šíleného videoklipu přinesla ovoce.

3. Pobřežní hlídka

Věděli jste, že seriál Pobřežní hlídka je v Guinessově knize rekordů jakožto nejsledovanější seriál na světě? Ke sledovanosti 1,1 miliardy diváků vám v 90. letech stačilo vedle sebe postavit Pamelu Anderson a Davida Hasselhoffa v rudých plavkách. Všichni účinkující herci měli ve smlouvě například, že nesmí přibrat ani zhubnout o více než 2,5 kilogramu. Hlavní protagonista Mitch Buchannon (David Hasselhoff) vydržel v seriálu jako jediný od začátku až do konce.

4. Alkoholová aféra

V roce 2009 se na internetu objevily záběry, na kterých se nachází opilý Hasselhoff. Ten se s problémy s alkoholem potýkal již několik let. Dokonce byl tak opilý, že pro něj musela přijet záchranka kvůli těžké otravě alkoholem. Pár let předtím ho kvůli silné podnapilosti nepustili ani do letadla.

5. Kung Fury

V roce 1998 si Hasselhoff zahrál agenta Nicka Furyho v béčkovém televizním filmu, který byl natočen na motivy Marvel Comics. V dubnu 2015 vyšel videoklip True Survivor, jenž sloužil jako upoutávka k filmu Kung Fury, ke kterému nazpíval úvodní píseň právě Hasselhoff. Videoklip s sebou nese všechny prvky 80. let. Dinosauři, Hitler, Kung-fu, cestování v čase, létající ferrari a nesmyslné výbuchy. Videoklip skvěle zafungoval a pomohl filmu k neuvěřitelné sledovanosti.

6. Song s Helenkou Vondráčkovou

Pro nás v Česku je zásadní jedna málo známá věc. Věděli jste, že David nazpíval písničku s naší slavicí Helenou Vodnráčkovou? Jmenuje se More Than Words Can Say, takže v duchu názvu to nebudeme dále komentovat a necháme vás si to poslechnout:

7. Cameo ve Strážcích galaxie

Strážce galaxie máme prostě rádi, a tak nás Hoffovo cameo v díle číslo dva velice potěšilo. Zpěvák se objeví ve scéně, kdy se Quill postaví čelem svému dlouho ztracenému padoušskému otci Egovi (Kurt Russell). Ten hrdinovi říká, že se snažil najít formu, která by se mu líbila, a nedočká se za to žádného vděku. A právě u té formy se Russell promění v Hasselhoffa. Jo, a David pro film nazpíval i song Guardinas Inferno. Jak jinak.

A zde je 5 nejhorších komiksových filmů od Marvelu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články