7 nejzásadnějších závodů, kterých se musíte zúčastnit – G.cz
Vyhledávání

7 nejzásadnějších závodů, kterých se musíte zúčastnit

Maratony jsou nuda. Příliš lidí, příliš kilometrů. Vy byste měli zkusit něco, co vás baví a co vybočuje z řady. Dáme vám hned sedm hodně ujetých tipů.

Václav Rybář
Václav Rybář 11.5.2014, 17:01

1. Závody hot dogů

hotdogs V americkém Cincinnati se už osm let pořádají závody hot dogů. Každý pes musí mít kostým, který z něj dělá párek v rohlíku a samozřejmě musí proběhnout několik koleček vytyčené trati. Snad vám ani nemusíte říkat, co je odměnou pro vítěze...  

2. Závody nevěst

brides Chcete se vdávat a nemáte peníze na šaty? V Srbsku žádný problém. Nastávající nevěsty se mohou zapsat k tomu závodu. Jedná se o sprint ve svatebních šatech, přičemž prvních pět závodkyň v cíli vyhrává šaty, ve kterých závodily.  

3. Závody na jehlách

jehly Z chlapského pohledu se na tom mizerně chodí, tak jak v tom ty ženské chtějí běhat? Jisté je, že tenhle padesátimetrový sprint, který pravidelně pořádá v Moskvě časopis Glamour, je vždy plný držkopádů. A proto má vždy i početné mužské publikum.  

4. Závody v bahně

mud V anglickém Essexu se každoročně pořádá asi nejslavnější bahenní závod na světě. Účastníci mají za úkol přebrodit čtvrt míle skrz slepé rameno řeky, které je tak hluboké, že se v něm boří po prsa. Je možné se přidržovat lan natažených přes řeku, ale rozhodně počítejte s tím, že se umažete.  

5. Závody do vrchu

dovrchu Planica 400 je fantastický závod pořádaný Red Bullem, ve kterém musíte jako první vyběhnout skokanský můstek. Hezky od paty doskokového vrchu až úplně nahoru. Je to čím dál strmější a na horních schodech už lezete po čtyřech s vyplazeným jazykem.  

6. Závody z vrchu

cheeserun V anglickém Gloucesteru se pořádá tradiční honba za sýrem už několik staletí. Ze strmého kopce se pošle kolo místního vyhlášeného Double Gloucesteru a získá ho ten, kdo jako první doběhne nebo se dokutálí na rovinku pod kopcem. Vůbec nečekejte, že byste dohnali ten sýr, budete rádi, když přežijete.  

7. Závody o přežití

zombie V americkém Marylandu se pořádá tradiční „run for your lives" závod. Brodíte se bazény obarvenými doruda potravinářským bazénem, přeskakujete odstavená auta a hlavně se nesmíte nechat chytit zombie, kterých se kolem trati pohybuje velké množství. Kdo je kousnutý, odstupuje. Kdo zvládne ukličkovat a přežít, vyhrává hodnotnou cenu.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články