fb pixel 7 lidí, kteří to v létě nemají vůbec lehké – G.cz
Vyhledávání

7 lidí, kteří to v létě nemají vůbec lehké

Léto je obecně obdobím plným radovánek, veselí, koupání, dobré nálady, pařáků, úpalů a podobně. Prostě paráda.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.8.2017, 08:45

Nicméně bohužel jsou mezi námi nešťastníci, kteří v létě trpí. Věnujme těmto nebohým lidem chvilku našeho času a zapalme za ně večer v oknech svíčku. Jmenovitě se jedná o tyto lidi:

1. Namotávač cukrové vaty

Jsou rozeseti rovnoměrně po republice na všelijakých koupalištích nebo poutích. Řeč je o prodejcích cukrové vaty. Jasně, něco málo si vydělají, ale za jakou cenu? Už jste někdy v létě na vlastní oči viděli, jak tito nebožáci namotávají na špejli cukrovou vatu? Nejen, že z nich lije pot, ale těch vos, co kolem nich krouží. Tito lidé jsou však zoceleni. Jsou zvyklí: „Tak miláčku, jak bylo dneska v práci?“ „Ale, dobrý. Prodal jsem sto cukrových vat a dostal osmdesát žihadel od vos. Teď si dám sprchu a pak zajedeme na pohotovost, protože mi už zase černají konečky prstů.“

2. Novináři

Vzpomínáte si na nedávnou kauzu, kdy pes zaběhl v lese někam do skály za jezevcem a nemohl z ní? Byl tam několik dnů. Hasiči se ho pokoušeli dostat ven. I hadr, na který byla vymačkána hárající fena, proběhl. To byla kauza léta. Novináři se mohli přetrhnout. Holt v létě je okurková sezona. To se nedá nic dělat. To je takový to, že studuješ pět let na Karlově univerzitě žurnalistiku a pak děláš reportáže o tom, jak čokl zaběhl do skály, přičemž na místě týden stanuješ, abys byl v epicentru dění.

3. Lidé s anginou pectoris

Nikdo neví, co to je angina pectoris, ale v počasí v televizi rosničky v létě říkají, aby tito chudáci raději nevycházeli z domu a v poklidu umřeli doma v kredenci, protože rozptylové podmínky pro ně nejsou příznivé.

4. Dělníci

Za mrzký peníz v rozpálené výhni pracovat někde na silnici, z toho musí člověku jebnout. Pamatujte, že ale oni to nedělají pro sebe. Oni to dělají pro lidi. Aby se při pohledu na ty spařené nebožáky lidé cítili lépe a vážili si svých klimatizovaných kanclů, kde je sice šéf opět zjebal, že ty grafy jsou špatně a reporty měl mít na stole už včera, ale pořád zlatý oproti tý lopotě na sluníčku.

5. Učitelé

Ach ti nebozí učitelé. V létě nemají do čeho píchnout. Pokud tedy nejsou na brigádě u silničářů, kde se lopotí v tropických vedrech, aby se mohli rozšoupnout a na Vánoce si koupit konečně jídlo, tak se přes prázdniny nudí ve svých maringotkách nebo kartonových krabicích a neví, co se životem.

6. Plavčíci na koupališti

No hele, ono to vypadá na první pohled docela zajímavě. Celou dobu sedíš na židličce a sleduješ ženský v plavkách.

Na druhou stranu vás by jako bavilo celý den řvát na lidi, že kolem bazénu se kruci neběhá a skákat do vody se může jenom ze skokánků?

7. Profesionální závodník na psím spřežení

Není nic smutnějšího, než když jste v létě na horách se svým psím spřežením. Všechny psy máte zapřažené, držíte se toho povozu na lyžích, jste v plné pohotovosti a čekáte, kdy už kruci napadne sníh.

A TADY máte deset důkazů toho, že léto je na nic.

Podobné články

Doporučujeme

Další články