7 králů českého internetu: tito lidé dnes vládnou sociálním sítím – G.cz
Vyhledávání

7 králů českého internetu: tito lidé dnes vládnou sociálním sítím

Časopis Forbes každoročně vydává žebříček 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Letošní královnou sociálních sítí se stala tenisová hvězda Petra Kvitová. Byznysový magazín Forbes sestavil žebříček na základě aktivity na sociálních sítích, kde kromě počtu sledujících počítají i s aktivitou a dosahem příspěvků. Vedle Facebooku byl monitorován i Twitter, YouTube a Instagram. Zde je žebříček 7 nejvlivnějších osob na českém internetu.

Martin Miko
Martin Miko 7.9.2017, 16:10

1) Petra Kvitová – zásah: 1 387 704 fanoušků

Sedmadvacetiletá česká tenistka Petra Kvitová má za sebou 20 vyhraných turnajů ve WTA ve dvouhře žen. Během své kariéry získala i dva grandslamové tituly. Zároveň však disponuje 2. nejsledovanějším Facebookem a 1. nejsledovanějším Twitterem v českém prostředí sociálních sítí, a je tak nejen sportovní, ale i internetovou královnou.

2) Tereza Hodanová – zásah: 1 492 335 fanoušků

Pravděpodobně nejoblíbenější česká youtuberka Teri Blitzen ještě ani nedosáhla plnoletosti. Je držitelkou titulu Blogerka roku za rok 2014 a má již i svou vlastní značku parfému. V loňském roce si dokonce navrhla svou vlastní kolekci školních pomůcek. Na Facebooku ji sleduje ‚pouze‘ něco málo přes čtvrt milionu lidí, naproti tomu na Instagramu má přes 470 000 sledujících. Jejím přítelem je populární DJ Nobody Listen.

3) Petr Čech – zásah: 8 505 359 fanoušků

Český fotbalový brankář působící v anglickém Arsenalu má na svém oficiálním FB profilu přes 5 milionů fanoušků, a to z celého světa, čímž se stal pravděpodobně tím vůbec nejsledovanějším Čechem na sociálních sítích. Oslovuje fanoušky nejen z České republiky, ale i ze zbytku planety. Dlouhodobě je považován za jednoho z nejlepších fotbalových brankářů světa a navíc je občasným bubeníkem v kapele Eddie Stoilow. Její videa dosahují celkově obrovské sledovanosti právě i díky spolupráci s (tímto) Čechem.

4) Zuzana Light – zásah: 1 729 537 fanoušků

Pro mnohé Čechy je tato českoamerická fitness trenérka a youtuberka neznámou osobou. Ve světě online trenérek je však jednou z nejpopulárnějších osobností ve svém oboru. Zaměřuje se primárně na zdravý životní styl a fitness. Na svém YouTube kanálu má přes půl milionu sledujících a podobně je na tom i její Facebook.

5) Jirka Král – zásah: 1 737 110 fanoušků

Brněnský youtuber s přesahem do zbytku naší republiky, Jirka Král, patří mezi nejsledovanější české youtubery. Věnuje se především vlogům ze svého života a natáčí takzvané letsplaye, což je v podstatě komentovaný záznam při hraní videoher. Na svém Youtube má neuvěřitelných 914 tisíc odběratelů. V dubnu 2017 jste si dokonce mohli v McDonaldu objednat vlastní burger Jirky Krále.

6) Dara Rolins – zásah: 749 152 fanoušků

Československá zpěvačka Dara Rolins patří mezi stálice na tuzemské hudební scéně. Kromě toho, že chodí s Rytmusem, se dlouhodobě věnuje charitě a často bývá členem poroty v pěveckých a talentových soutěžích. Na Facebooku ji sleduje téměř 400 tisíc fanoušků a na Instagramu zhruba 353 tisíc followerů.

7) FattyPillow – zásah: 1 137 452 fanoušků

Nejtlustější český youtuber se během pár let stal jednou z nejoblíbenějších postav českého virtuálního prostředí. Kromě hraní videoher se nově začal věnovat cvičení, aby se zbavil morbidní obezity, která trápí jeho tělo i duši. Fattyho YouTube kanál sleduje přes půl milionu odběratelů.

A zde si přečtete o streamovací službě Netflix, která dluží přes 20 miliard dolarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články