7 jednoduchých tipů, jak vás bude mít celý svět raději

Možná vám to přijde jako sluníčkové banality, ale zkuste se zamyslet - opravdu stačí málo a svět bude pro vás i ostatní mnohem lepším místem...

1. Úsměv nic nestojí

fdghe http://deliveringhappiness.com Podívejte se okolo sebe třeba v autobusu, na ulici... vlastně kdekoliv. Lidé se mračí, kaboní, tváří jako telata. Úsměv má tu kouzelnou vlastnost, že donutí i toho druhého usmívat se a zlepší mu tak den. Zabere půl sekundy a je zadarmo.  

2. Mluvte pravdu

pinocchio moviescopemag.com Lhaní vás dokáže diskvalifikovat na celý život - u přátel, v práci, i u cizích lidí. Krátkodobě vám možná pomůže, z dlouhodobého hlediska neskutečně uškodí. A když už je pravda nepříjemná nebo nevhodná, raději neříkejte nic.  

3. Dvě slova v cizině

sfdgre trgovina.mercator.si I když jste úplný jazykový antitalent, před cestou do ciziny se naučte dvě věci. Říct v cizím jazyce "dobrý den" a "děkuji". Stačí půl minuta přípravy a budete se při komunikaci s cizinci cítit mnohem lépe. A oni v kontaktu s vámi také.  

4. Choďte včas

sdfger www.mnn.com Chronická nedochvilnost je děsně otravná vlastnost. Pokud neustále chodíte o půl hodiny později, lidé na vás čekají. Pak si zvyknou a začnou na srazy s vámi také chodit pozdě. Jednou přijdete na čas a čekáte vy - tak zjistíte, jak je to nepříjemné.  

5. Nepomlouvejte, nedrbejte

fr www.completelylondon.co.uk Dávejte si bacha, jakou fámu do světa vypustíte. Každá pomluva začne žít vlastním životem, s každým dalším člověkem se při šuškandě mění a nakonec se k vám vrátí jako bumerang. Pak jste za blba a nikdo se s vámi nebude bavit. Takže - žádné drby ani pomlouvání!  

6.Nad nikým se nepovyšuj...

...před nikým se neponižuj. Jak vy k my, tak my k vy. Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim. Tato "zlatá rada" se objevuje snad ve všech světových náboženstvích, i když převážně ateistické Česko si ji spíš pamatuje z pohádky Pyšná princezna. Je to hluboká pravda, kterou by si měl zapamatovat každý.  

7. Necpěte své názory

fgjswrt thirtyroses.com Nezáleží, jestli jste ortodoxní jogín, cyklista, vegan, pejskomil nebo kočkomil či věříte na globální oteplování. Když budete lidem cpát své názory hlava nehlava, za chvíli se s vámi nikdo nebude bavit.  

Komentáře

Doporučeno pro vás