fb pixel 7 důvodů, proč vytasit čtyři stovky za Broforce – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč vytasit čtyři stovky za Broforce

Milujete akční filmy? Komando, Rambo, Robocop, Barbar Conan, Vetřelci a spol.? Pak musíte mít tuhle úžasnou arkádu, která svedla všechny 80s legendy dohromady úspěšněji než Postradatelní. Jsou v nejlepší formě a navíc kompletně ve vašich rukou.

Václav Rybář
Václav Rybář 1.12.2015, 12:50

1. Nejlepší z nejlepších

Broforce je ultimátní jednotka bráchů... a všichni mají tuhle bráchovitost ve jméně. Brambo, Brobocop, Brommando, Brominator, Bronan... už asi chápete, kam tím mířím. Ano, tahle hra dala dohromady několik desítek ikonických akčních hrdinů, a to včetně jejich bojových stylů a oblíbených zbraní. Společně létají vrtulníkem po světě a jako nejefektivnější mírová jednotka svrhávají kromě bomb i zlé diktátory a miliony jejich poskoků. Jak je to s právy na použití slavných postav? Vývojáři na to jdou od lesa... všichni jsou tedy přejmenovaní podle bráchovské hatmatilky a doufá se, že hollywoodská studia přimhouří oko. A měla by, protože takhle nostalgický milostný dopis žádný filmový žánr už dlouho nedostal.

2. Síla volby

Jak se to hraje? Jako ty nejlepší arkády z osmdesátých let. Máte obrovskou krochnu, běháte úrovní o několika patrech a jedním tlačítkem střílíte a druhým skáčete. Hotovo. Tak snadné to ale samozřejmě není, cestou osvobozujete zajatce, kteří vám dají extra život a hlavně se u nich vždy změníte v jinou postavu. Totéž následuje, když vás nepřítel odpráskne - jedna rána = jeden život, tady sice hra nekopíruje filmovou "realitu", ale nutí vás taktizovat. Každá postava má totiž úplně jiné zbraně a styl, takže se musíte přizpůsobit novým podmínkám. Jindy dokonce narazíte na mocného bosse, na kterého se hodí styl jiné postavy. Co teď? V na první pohled brutální vyhlazovačce je tak člověk donucen přemýšlet.

3. Rozstřílejte všechno a všechny

Žádné logické puzzly vás ale naštěstí nečekají, jen si občas musíte ohlídat silné a slabé stránky nepřátel. Běžné vojáky později nahradí vetřelci (ano, ti vetřelci) a v závěru hry dokonce dojde na regulérní peklo. To už je nepřátel na scéně opravdu hodně a vy se trochu zapotíte. Naštěstí v těchto momentech vypadá hra nejepičtěji, protože kosíte svou zbraní nejen všechny protivníky, kteří explodují do krvavých cákanců, ale můžete ničit i prostředí kolem nich - prostřílet strop, aby vám spadli přímo do rány apod. Neničte ale příliš, abyste měli po čem vyskákat do horních úrovní.

4. Get to the choppa!

Arnieho slavná hláška z Predátora tu dostává nový rozměr, protože cílem každé úrovně je právě dostat se do vrtulníku, který vás odnese k další štaci. Občas dokonce můžete chytrou krycí střelbou odletět a nechat těžkého bosse odejít ve vodotrysku výbuchů, aniž byste se s ním museli mazat. Odprásknout ho ručně je ale jaksi osobnější, to už ale určitě víte, pokud máte ty správné filmy z osmdesátek nakoukané.

5. Pixel Art

Grafika Broforce je neuvěřitelně roztomilá. Shluky pixelů mohou někomu připadat jako krok zpátky, ale vždyť přeci právě o nostalgii Broforce je. Tady se navíc v rámci tzv. pixel artu povedlo postavičky vyrobit velmi detailně, aniž by opět začal být problém s autorskými právy. Jinými slovy, všichni je poznají, ale hlavně proto, že je poznat chtějí. Miniaturní pajďuláci každopádně dělají všechno, co od oblíbených hrdinů čekáte. Někteří z nich dokonce i v rámci pózování zatínají svaly a legračně se zubí. Špičková grafika vám prostě chybět nebude.

6. Mulťák

Hra nabízí online multiplayer, ale také multiplayer lokální, kdy v kooperaci čistíte levely bok po boku svých kamarádů. Právě hra ve dvou, třech hráčích na jednom gauči je to pravé ořechové, když se přeřváváte, radíte si a tu a tam se nechtíc zabijete, to je další z nostalgických momentů, na který v dnešní době neosobních online řezaček nenarazíte tak často. Broforce si v něm ale přímo lebedí.

7. Editor levelů

Hlavní příběhová kampaň není zas tak krátká a hlavně vás v závěru potrápí těžšími protivníky, ale pokud by vám to přesto nestačilo, nabízí Broforce i editor levelů! Sami si tak můžete stvořit ultimátní osmdesátkovou fantazii nebo si prostě stáhnout některou z desítek uživatelských kampaní. Některé z nich jsou stejně dlouhé a kvalitní jako původní obsah, což znamená, že můžete nepřátele kosit do aleluja. To se vyplatí. A když budete jednat rychle, seženete Broforce na Steamu za poloviční cenu. I bez slevy to ale vychází na nějaké čtyři stovky, což je naprosto báječná cena. Tak neváhejte. Bros before hoes!

A pokud jste spíš na novější videohry, máme tu pro vás pár tipů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články