fb pixel 7 videoherních náplastí na dlouhé podzimní večery – G.cz
Vyhledávání

7 videoherních náplastí na dlouhé podzimní večery

Venku se brzy stmívá a doma je nuda? Videohry jako vždycky touhle dobou přispěchaly na pomoc. Tady máte přehled toho, co opravdu stojí za zvážení, ať už máte herní konzoli nebo nadupané PC.

Václav Rybář
Václav Rybář 11.11.2015, 19:50

1. Assassins Creed Syndicate

Co rok, to nový Assassins Creed. Občas to vyjde a dostaneme úchvatné námořní bitvy, jindy jde jen o další díl do sbírky, který vyšel, aby měli vývojáři na dárky. Syndicate naštěstí patří do té první skupiny, zavede vás do starého Londýna, představí zajímavější postavy a dokonce se úspěšně pokusí vylepšit hratelnost, která se přece jenom za těch pár let trochu okoukala. Jakoby se tvůrci chytli za nos a nabídli updatovaný originál s obrovským herním prostorem, který potěší nejen fanoušky Sherlocka Holmese a Jacka Rozparovače. Syndicate je lékem na mnohé nešvary slavné série a vydatným soustem, jehož konzumace vám zabere desítky hodin.

2. Halo 5 Guardians

V době, kdy střílečky víceméně kašlou na singlovou kampaň (viz bod číslo 6) a všechnu snahu soustředí na vyladěný multiplayer, je páté Halo se svým ambiciózním dějem vyloženým balzámem na duši. Ano, v tomhle případě budete potřebovat Xbox One, protože na ničem jiném si nové Halo nezahrajete, ale pokud jste se už někdy s Master Chiefem setkali, pravděpodobně víte, že Guardians stojí za vyzkoušení. Některé prvky slavné série sice nový příběh staví na hlavu, ale skvělé ovládání a parádní dynamika v singlu i online multiplayer zůstávají etalonem 3D stříleček, minimálně ve svém sci-fi subžánru. Snad jen ten otevřený konec singlu jsme si nezasloužili. Čekání na další Halo bude kruté.

3. FIFA a PES

Jak FIFA, tak Pro Evolution Soccer letos servírují jedny z nejpovedenějších ročníků vůbec. Zvlášť u PES jde o příjemné překvapení, protože tahle série spala na vavřínech zatraceně dlouho. Oba virtuální fotbaly jsou správně dynamické, PES možná ještě o fous víc, protože byl vždycky akčnější a trochu odvážnější. FIFA zas potěší svou robustností, a tentokrát i přídavkem ženského fotbalu. FIFA je taktičtější a má lepší umělou inteligenci, PES je na první vyzkoušení zábavnější a akčnější. Sami si vyberte, jaký styl kopané vám vyhovuje. Vedle ale nešlápnete ani v jednom případě.

4. Rise of the Tomb Raider

Lara se nám zase vrátila a od svého nedávného restartu konečně dorostla do své původní postavy. A teď nemáme na mysli její výstřih, ten zůstává v oblasti realistických proporcí. Lara se konečně vrací do podzemních kobek a stává se z ní dobrodruh, který si půjčuje to nejlepšího od starého dobrého Indyho. Znamená to, že Nathan Drake z Uncharted má konkurenci? Rozhodně ano, což potěší o to víc, že budeme mít do vydání nového Uncharted co hrát. Rise of the Tomb Raider však není jen lacinou náhražkou, je důstojným návratem slavné akční hrdinky. Ideální podzimní dobrodružství, které podobně jako letní filmové trháky slibuje spíš zábavu než hloubku. A tak nám to vyhovuje.

5. Fallout 4

Aktuální pecka, která ukradne dlouhé týdny života vašim kamarádům. Postapoakalyptická ikona se konečně vrátila v novém kabátě, a i když je trochu prolezlá chybami, jež vývojáři horečně opravují, nabízí neskutečně macatý příběhový zážitek a fantastický příběh. Čtvrtý Fallout je podle všech měřítek jednou z nejlepších her roku a může se svým předchůdcům podívat do očí, i když si možná zasloužil trochu lepší audiovizuální prezentaci. Pokud hledáte velkou otevřenou hru, ve které se budete moct na několik dní ztratit, pokud jste blázni do postapo a chcete důkaz, že v dnešní pásové výrobě může vzniknout hra, která je osobitá, a přesto má obrovský rozpočet i ambice, pak vlastně nechápeme, že to tu ještě čtete. Hurá na Steam nebo do kamenného obchodu. Tohle jsou ty pravé herní Vánoce.

6. Call of Duty: Black Ops III

Další z každoročních přírůstků, u kterých snad už ani nikdo nedoufá v rozumný singl. Prostě není čas ho v tom kalupu vymyslet. To není omluva, jen konstatování faktu, že Black Ops III už na děj opravdu z vysoka kašle a je to bohužel znát. Snad ani Michael Bay dneska netočí takhle blbounké akční filmy, které svou kredibilitu obhajují nikoliv množstvím zvratů, ale množstvím výbuchů. Multiplayer a zombie mód samozřejmě zachraňují situaci, takže pokud si CoD kupujete hlavně proto, abyste mohli sestřelovat anonymní duše na internetu, pak je mise předem splněna. Otázka je, jestli by se v tom případě neměla z CoD udělat multiplayerovka s měsíčním předplatným, protože ono hraní si na plnou hru už začíná být trochu komické.

7. Star Wars Battlefront

Síla přijde do kin až v prosinci, ale na konzolích a PC si ji můžete užívat o měsíc dřív! A co víc, projdete si coby hráči všechny důležité okamžiky všech epizod. Pěchotní bitvy na Endoru, stíhačková ofenzíva na Hvězdu smrti, zimní kličkování na Hothu, ale i souboje se Sithy nebo pilotování Millenium Falcon. Hrát ale samozřejmě můžete i za impérium, takže projíždění v AT-AT nebo kočírování TIE Fighteru je samozřejmostí. I temná strana Síly má prostě svoje perky. V betě to vypadá úchvatně, ale má to svou daň. Pokud chcete hrát Battlefront na PC, radši s koupí hry rovnou upgradujte. Hardwarové požadavky jsou pořádně krvavé.

Pokud vás bude bavit Tomb Raider a máte Playstation, rozhodně byste měli dát šanci starším Uncharted. A nezapomeňte se v práci hodit marod. Více zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články