7 důvodů, proč s láskou vzpomínáme na dětství u počítače – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč s láskou vzpomínáme na dětství u počítače

Neseď u toho pořád! Běž ven! Zkazíš si oči! Běž dělat něco užitečného, nehraj furt ty blbý hry! Ach, to byly časy. Dřevní časy počítačů a naše mládí...

 1. Učil nás anglicky

MonkeyIsland2 insidethemagic.net České hry byly až na vzácné výjimky pěkná exotika. Takže, co zbývalo? Buď hrát naslepo nebo mít vedle klávesnice slovník. I když jste byli totální jazykový antitalent, naučili jste se základní slovíčka typu "yes, no, left, right, walk, talk, use" a tak dále.  

2. Hry byly vzácnost

img0151yj imageshack.us Ten, komu se podařilo sehnat novou hru, byl king. S ní se dalo slušně obchodovat, takže jste si vydělali pár korun, když jste něco nahráli kamarádovi na 50 disket. Dnes? Hru máte staženou za pár minut a když se vám nelíbí, stáhnete si jinou. To kdysi neexistovalo.  

3. Překonávání problémů

10 pchardtech.blogspot.com Přestala fungovat myš? Tak jste ji rozebrali a vyčistili. Napsali jste si vlastní skripty pro aktivaci zvukové karty v configu. Když nešla hra nebo program, zkoušeli jste to tolikrát, dokud se vše nerozběhlo. Naučili jste se vlastními silami přeinstalovat Windows. Taktovali jste procesory, stavěli vlastní počítače. My taky. Když dnes běžnému uživateli něco nefunguje, buď volá servis, nebo počítač či tablet vyhodí a koupí si nový.  

4. Nové železo

voodoo3_3000agp_03 http://tdfx.de Jako děti nebo náctiletí jsme si nemohli kupovat nové drahé součástky. O to větší radost, když pod stromečkem přistál nový procesor nebo grafická karta. Teď v dospělosti, když si všechno můžeme koupit sami a kdykoliv, se z tohoto svátku stala naprosto běžná věc. A platíme si to všechno sami...  

5. Kamarádi

LAN_party http://www.hackcollege.com Jaké to bylo, běžet po škole ke kamarádovi s nejsilnějším počítačem, a hrát hry až do chvíle, kdy jste měli jít na večeři domů? Nebo když jste se sešli před barákem a přemýšleli, jak se dostat dál ve hře, kterou jste všichni hráli? A co teprve počítačové turnaje, na které jste přišli s vlastním strojem a pařili několik dní v kuse? Dnes se veškerá zábava děje po netu a živého člověka nemusíte vidět nikdy. Což nás přivádí k...  

6. Internet

b0811024 earchiv.cz Bájná věc, výsada privilegovaných. Stačilo zachrčení pomalého modemu a vytáčené připojení běželo. Byli jste na síti, kde kdysi nebylo... Vlastně nic. Kromě porna, chatu a mailu. Dnes jsme bez netu půl hodiny a připadáme si, jako kdyby nám někdo usekl ruku a vypíchl oko.  

7. Rodiče neměli pravdu!

gipafhhy giphy.com Ne, nezkazili jsme si oči čučením do monitoru. Ani z nás nejsou vraždící maniaci, protože jsme hráli střílečky. Nebo asociálové, kteří se od počítače nezvednou. Všechno to byly lži! Ostatně, o tom, jak vysedávání u počítače prospívá zdraví, si můžete přečíst zde.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články