7 důkazů, že pohádkové postavy z vánočních pohádek porušují zákony ČR

Obrázek uživatele Dominik Landsman
14.12.2016, 08:00

Vánoce klepou na dveře a ruku v ruce s nimi přicházejí již tradiční pohádky, které k těm Vánocům tak nějak neodmyslitelně patří a dotvářejí tu atmosféru.

Děti se při sledování cítí ještě více vánočně a celá rodina je tak nějak spokojená. Nicméně pozor na to. Některé pohádkové postavy porušují zákony ČR. Jste si jistí, že jsou ideálním příkladem pro vaše děti?

1. Ježíšek

Musíme začít Ježíškem, ač to není tak úplně pohádková postava, protože někdo věří, že fakt existuje. Ježíšek nosí dárky. Normálně se vám nějak vloupe do domu a dárky zanechá pod stromečkem. Milé děti, není hezké se někomu vloupat do domu. Je to dokonce nezákonné. Ježíšek je mladistvý, takže do vězení nepůjde, ale i tak se to nesmí.

2. Santa Claus

I tento přivandrovalec u nás začíná pomalu ale jistě rozdávat dárky. Nejen, že kdesi na severním pólu vykořisťuje prosté elfy, kteří v nelidských podmínkách za nejasnou finanční odměnu celý rok vyrábějí hračky, ale rovněž využívá soby (kteří jsou podle IUCN ve stupni „obecně ohrožený živočich“) k tomu, aby létali (k čemuž nejsou stavěni, neboť ve volné přírodě sob nelétá) a tahali jeho sáně.

A stejně jako Ježíšek se Santa vloupá lidem do domů.

3. Jakýkoliv rytíř, který zabije draka

Rytíři rádi zabíjejí draky. Je to jejich hobby. Nicméně drak je natolik ohrožený živočich, že ani nefiguruje na seznamu ohrožených zvířat.

Už to tak vypadá, že jestliže rytíř zabije draka, zabije tak poslední kus svého druhu. V podstatě vyhubí jeden živočišný druh. Vyhubit celý jeden živočišný druh, to není hezké, děti. Nedělejte to.

4. Chudý muzikant z Obušku z pytle ven

Pohádka, které o Vánocích neuniknete, stojí na prvoplánovém násilí. Chudý muzikant, vědom si toho, že nemá peníze, hodlá povečeřet v hospodě. Dostane jitrnici, jakou svět neviděl a k tomu ještě chleba. A pozor. Úplně zadarmo.

Později muzikanta však hostinský okrade o kouzelné propriety, ale to muzikantovi nedává právo zmlátit nebohého hospodského kouzelným obuškem. Nemůžete jen tak někoho seřezat obuškem. Když vás někdo okrade, tak zavoláte policii. Brát zákon do vlastních rukou není legální.

5. Hospodský z Obušku z pytle ven

Dejme nyní stranou škodolibost, chamtivost a hospodského krádež. Viděli jste, že by hospodský ve své hospodě dával lidem účtenky? Pro něho očividně nějaká EET neplatí. Dříve by to šlo, ale dneska by si hospodský vykoledoval udání.

6. Princ z Tři oříšky pro Popelku

On s ní tancuje, ona mu uteče. Ztratí přitom střevíček. Opomineme-li to, že princ si střevíček nechal, protože fetiš, tak tu máme jednu takovou nepříjemnost. Princ se vydal Popelku hledat. Normálně ji uháněl. Tomu se říká, milé děti, stalking. A ten je nelegální. U nás pod pojmem nebezpečné pronásledování. Pokud od vás žena uteče, tak tím dává jasně najevo, že s vámi nechce mít nic společného.

7. Dařbuján a Pandrhola

O tom, že Pandrhola, coby záporák, porušuje zákony, o tom se zmiňovat nemusíme. Záporáci jsou od toho, aby zákony porušovali. Nicméně Jakub Dařbuján, avizovaná kladná postava a hlavní hrdina, se zasadil o to, aby byly do potoka vylity hektolitry piva.

Prostě a jednoduše byl svévolně znečištěn celý jeden vodní tok. Veškerý vodní organismus, který se v potoce nacházel, zahynul. A to jenom proto, aby si pár vesničanů mohlo pošmáknout na pivu zředěném vodou z potoka a pískem. Lokální ekologická katastrofa tak byla na světě. Co na to EU?

A TADY máte 15 nezapomenutelných pohádek na dobrou noc, na které s nostalgií vzpomínáme.


Komentáře

Doporučeno pro vás