fb pixel 6x řekni nám, co posloucháš, a my ti řekneme, co jsi zač – G.cz
Vyhledávání

6x řekni nám, co posloucháš, a my ti řekneme, co jsi zač

Obyčejný konzumní hudební posluchač si příliš hlavu se žánry neláme. Prostě a jednoduše poslouchá to, co hrají v rádiu, a pokud se mu nějaká písnička líbí, tak ji sjíždí pořád dokola, dokud mu nehrábne.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 23.9.2015, 10:50

Takový posluchač je velmi vděčný, neboť bere úplně všechno. Je mu jedno, jestli to je zrovna rocková písnička, metalová a nebo jestli se jedná o sonátu hranou na hřeben s papírem a triangl.

Na druhou stranu existují posluchači, kteří jsou striktně žánrově vyhraněni. Nejenže poslouchají určitý typ hudby, ale taktéž tento typ hudby převzali za svůj životní styl. Tito posluchači jednoho konkrétního žánru nabízejí řadu stereotypů, které jsme milerádi využili.

Posloucháte jenom jeden určitý typ hudby? Tak se podívejte, co jste vlastně zač.

1. Metal

Pokud posloucháš metal, máš dlouhé mastné vlasy a žluté zuby. Do práce, na nákup nebo do divadla chodíš pořád v jednom ušmudlaném tričku s nápisem Manowar nebo něco na ten způsob. Pokud ti rostou vousy, máš bradku (mastnou). A jestliže ti vousy nerostou, supluješ je notnou dávkou uhrů po celým ksichtě. Osobní hygienu neřešíš, jelikož by to bylo pouze házení perel sviním. Ve volném čase buď posloucháš metal nebo přemýšlíš o Satanovi.

I metalisti mají nárok na lásku. Bohužel je však velmi obtížné v této komunitě rozeznávat pohlaví, neboť jak muži, tak ženy vypadají stejně (i ženy metalistky mívají mastné bradky) a nosí stejné oblečení. Pokud se ti tedy zadařilo, tak žiješ s metalistkou. Jestliže jsi měl smůlu, tak sis z davu na koncertu nabrnknul metalistu Radima. Ona to ale zase taková smůla není. Žijete si s Radimem na hromádce zcela harmonicky. Posloucháte celý den metal, navzájem si mastíte vlasy, aby byly ještě mastnější, a pořídili jste si štěňátko pudlíka. Akorát ten sex je nic moc.

2. Hip Hop

Zde jsou dvě varianty. Pokud posloucháš hip hop, jsi buď černoch z ghetta (neboli gangsta nigga), nebo pomýlený běloch ze střední třídy, co nosí kšiltovku s kšiltem proklatě rovným a proklatě na stranu a který nabyl dojmu, že je černý až běda (tedy gangsta niga white version).

Rozkrok kalhot ti začíná u kolen a pravděpodobně tíhneš k problémům s páteří, neboť chodíš ověšen několika kilogramy řetězů a přívěšků, pod jejichž vahou musíš chodit v předklonu.

Cítíš se jako společenský vyvrhel, tedy rebeluješ. Chodíš po ulici s kapucou na hlavě a na svém mobilu spolu s partou podobných rebelů s kapucou na hlavách, pouštíš co nejvíc nahlas nějaký ten hip hop, abys světu ukázal, jak ses postavil té bídě, do které ses narodil. S kámošema zkoušíte občas nějaký ten rap, kdy rapujete o životě na ulici a jak je to na ní drsný, když tu ti zavolá mamka, abys šel domů, že večeře je už hotová.

3. Punk

Jestliže posloucháš punk, tak smrdíš, kudy chodíš, jelikož se nemyješ, na rukou máš nespočet různých náramků, které ti pomalu zarůstají do kůže, na chodidlech máš už desátým rokem varhánky, neboť pořád nosíš glády, a na hlavě sis nechal narůst hrozný mordor. Kdybys měl peníze, tak bys byl potetovaný, ale tys nikdy peníze neměl a mít nebudeš. Na tričku, které ti drží už jenom na několika zavíracích špendlíkách, máš nápis Antifa nebo nějakou podobnou levičáckou kravinu.

Bouříš se proti společnosti a zavedenému řádu. Máš pocit, že s tím je potřeba něco udělat, ale ty s tím nic neděláš, jelikož jezdíš po koncertech, chlastáš krabicák, poguješ a máš akorát hubu plnou keců.

4. Klasický rok

Táhne ti na padesát a ve svém životě jsi zatím nic nedokázal. Jsi dvakrát rozvedený a máš tři děti, které vidíš jednou za půl roku, ale platíš na ně každý měsíc.

Jedinou útěchou ti je tvůj klasický rok a tvoje klasická třicet let stará džínová bunda. Ano, ta bunda toho zažila hodně. Nejde dopnout, byla několikrát poblitá a chybí ji kus rukávu, ale je to takový tvůj přístav bezpečí.

Každý večer chodíš s klucima tam od vás do hospody. Občas se porveš, ale to jenom když jsi opilej. Co se týče účesu, tak stále nosíš na hlavě deku (jako Jarda Jágr za mlada nebo poslanec Dolejš dodnes), protože ti nikdo neřekl, že se to už dvacet let nenosí a vypadáš v tom jako debil. Z toho piva máš už solidní pupek. Debilní účes a pivní pupek ti však nezabrání v tom, aby sis našel nějakou podobnou zoufalkyni a v poklidu s ní začal zadělávat na rozvod číslo tři.

5. Vážná hudba

Jestliže posloucháš vážnou hudbu, jsi intelektuálně snobský pozér. Povyšuješ se nad ostatní, kteří klasickou hudbu neposlouchají. Máš pocit, že tvůj vkus je vytříbený.

Chodíš na opery a na balet a sám sobě nalháváš, že se ti to děsně líbí, ačkoliv jsi během představení již několikrát usnul nudou. Obklopuješ se lidmi, kteří hovoří o průmyslu, o filosofii a stává se, že z ničeho nic začnou mluvit latinsky. Doma máš plnou knihovnu náročných knížek v latině, které si nikdy nepřečteš, jelikož latinu neumíš.

Často chodíš na bankety v cylindru a ve smokingu. V náprsní kapse máš vždy zlaté hodinky na řetízku a v oku monokl. Živíš se pouze kaviárem, takže máš žaludeční vředy a krev ve stolici, ale to tě nedonutí s tím přestat.

6. Dechovka

Pokud posloucháš dechovku, jsi již hodně starý a brzy zemřeš.

Poznámka: Elektronickou hudbu jsme z výčtu vynechali, jelikož to není hudba, pouze sled zvuků. Ten, kdo poslouchá elektronickou hudbu, je ztracen.

A TADY se můžete podívat na 17 hudebních faktů, o kterých jste neměli ani páru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články