fb pixel 6 zásadních věcí, které vás naučí život v Sudetech a měli by je znát i Pražáci – G.cz
Vyhledávání

6 zásadních věcí, které vás naučí život v Sudetech a měli by je znát i Pražáci

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Život v Sudetech není žádný medík. Když pocházíte z Ústí nad Labem, Mostu nebo Ostravy, tak jste dle průzkumů odolnější vůči okolním vlivům než zbytek republiky. Zároveň se však podle statistiky dožíváte nižšího průměrného věku než jinde v republice, což vzhledem k místu, kde žijete, je vlastně fajn. Proč se vlastně říká, že Praha je matka, když opravdovou školu ulice vám daj jen a pouze Sudety? Zde je 6 důvodů, proč je tomu tak.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 15.5.2019, 15:52

1) Vyloučené lokality v Praze jsou procházka růžovou zahradou

Když přijedete z divokého pohraničí do Prahy, všichni Pražáci vás začnou varovat o tom, jak drsný a temný je Žižkov a Jižák, a že byste se tam neměli zdržovat a chodit tam v noci. „Po dolním Žižkově se v noci bojej chodit i policajti bez pistole a psa,“ varují své sudetské kamarády rodilí Pražáci. Když jste z Chomutova nebo z Teplic a shodou náhod se ve všemi varované lokalitě objevíte, tak se vlastně ukáže, že to tam vypadá jako rezidentní čtvrť v severních Čechách. Palmovka je pro Sudeťáka Beverly Hills.

2) Větší platy, ale všudypřítomná drahota

Když žijete v Sudetech, tak bydlíte v luxusním bytě v centru města, který kdysi postavili Němci nebo Židé, pak ho znehodnotili komouši, a pak opravili kapitalisti, platíte nájem za celý byt ve výši nájmu za jeden pokoj na okraji Prahy, kam ani nejede metro. Když to sdělíte pražskému kolegovi v práci, tak vám řekne, že ten průchozí pokoj za 8 tisíc se společnejma záchodama pro celý patro na sídlišti v Kobylisích je vlastně pro vás hrozně výhodný spolubydlení. A vlastně byste měli být vděční, že jste na něco takovýho narazili.

3)„Hej kámo, jsem z jinýho města a potřeboval bych nějaký drobný na vlak.“

Zatímco Pražáci se křižují nad tím, když potkávají sociální případy a bezdomovce na hlavním nádraží, tak například sever Čech je v podstatě jeden velký Sherwood. Zkuste se projít přes den centrem Ústí nad Labem a během půl hodiny z vás lidi vysockují i poslední cigaretu, všechny drobný, nabídnou vám sim kartu, dostanete přihlášku do nějaké sekty a stanete se hrdým majitelem falešného parfému „zadarmo“, který vám strčí do kapsy sympatická Olaška v dlouhé sukni. Černoši na Václaváku by pro běžného Severočecha byli pouze kapkou v moři zážitků běžných dní.

4) Zima ani sníh nás nepřekvapí

Když v Praze napadne centimetr sněhu, tak už Pražáci hlásí kalamity a nasazují sněhové řetězy. Zima v Sudetech probíhá trochu jinak. Severočeští tuningáři totiž zimní a letní gumy vůbec neřeší, protože mají dlouholetou praxi v driftování na parkovištích před obchodními centry. Co se týče zimy, tak je navíc hřeje poctivá práce v montovně, a ne pražské vysedávání v kancelářích a openspacech při společných snídaních s šéfíkem na tykačku.

5) Ve volbách se rozhodujeme mezi ANO a komunisty

Kavárenská svoloč furt v Praze diskutuje a řeší politiku. Časopisy a noviny pořád něco píšou a všude samá beseda a pivo s pravičákama a levičákama. Meetingy, setkání s občany, demonstrace nebo vypískávání prezidenta. Ta Praha si prostě nedá pokoj. My na severu to máme jednoduchý. Když nám přijdou volební lístky, tak si necháme ANO a komouše. Babiš zatočí s Kalouskem a Sobotkou a za komoušů jsme se měli všichni stejně. Jenom nevíme, jestli dobře, nebo špatně.

6) Statistikám nevěříme, voláme věštkyním

Pražáci nám tu furt cpou nějaký čísla a tabulky, ale přitom dojmy, emoce a kartářky mají ve společnosti větší váhu, než si myslíte. Fakta a zdroje se příliš přeceňují, tak nám je pořád nevnucujte. My máme svůj názor, za kterým si stojíme.

A zde je 7 typů osobnosti, které nejčastěji potkáte v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články