6 zaměstnání, která nejsou pro ženy vhodná aneb i emancipace má své hranice

Obrázek uživatele Dominik Landsman
03.12.2016, 08:50

Žijeme v době, kdy jsou si ženy s muži rovny úplně ve všem. Tedy minimálně by se to mělo tak nějak říkat, protože emancipace, genderová korektnost a podobně...

I přesto že ženy jsou ve společnosti stejně platné jako muži, ne-li rovnou víc, sem tam se nějaká ta chybička do jejich emancipace vloudila. Jsou povolání, která prostě ženy nezvládnou.

Následující text není vhodný pro zapálené feministky. Raději si jděte zastřihnout knírek.

1. Hodinový manžel/opravář

Potřebujete doma spravit kapající dřez nebo protékající záchod? Pokud to nezvládnete opravit sami, zavoláte odborníka. Nějakého zručného řemeslníka. Nikdo nebude volat ženskou opravářku. Pro tyto případy je ideální například hodinový manžel.

Hodinová manželka by vám neopravila nic. Místo toho by našla v domácnosti dalších několik závad, které byste měli podle ní opravit vy, seřvala by vás, že necháváte špinavé prádlo pohozené na zemi, a pak by si šla koupit kabelku.

2. Řidička kamionu

Přeprava nákladu je ryze mužská záležitost. Pokud by žena usedla za volant kamionu, do hodiny by se ztratila i s nákladem, zaparkovala na krajnici a volala manžovi, ať pro ni přijede, protože se bojí.

3. Vyhazovačka

Inu, tady by to asi nešlo. Vyhazovačka u vchodu do podniku by si příliš respektu nezjednala a dříve či později by ji někdo znásilnil už jenom z principu.

4. Komentátorka sportovního přenosu

„A Limberský s míčem běží sám na bránu. Má hezký účes a i takhle z dálky je vidět, že nemá lupy. Dres má sice lehce zašpiněný, ale jinak slušivý. Mimochodem celou českou fotbalovou reprezentaci obléká módní návrhářka Natalie Kloubková. Natálie nedávno představila v Milánu svou novou jarní kolekci, ale to jsem lehce odbočila.

Limberský se prý tajně stýká s modelkou Silvií Žákovou. Těžko říct, co je na tom pravdy, ale říkala to Alena, takže na tom asi něco bude. Jo a mimochodem, před chvíli jsme dali gól...“

No, to by asi nešlo.

5. Lesník

Ani na pozici lesníka se žena nehodí. V lese se totiž snadno ztratí, hrozí akutní zlomení nehtu, popřípadě by ji štípl komár a ona by řekla, že ji to tu nebaví a že chce už domů. Menstruující ženy rovněž lákají medvědy.

6. Prezidentka

Umíte si představit ten novoroční projev? Hodinu by vykládala o svých pocitech, další hodinu by líčila, jaká je Věra od ní z kanceláře kráva, další hodinu by četla seznam kamarádek, které mají hezký nový účes, a nakonec by půl hodinu brečela, že je tlustá a má velký zadek.

A TADY máte zase sedm nejvíc buzna zaměstnání pro muže.


Komentáře

Doporučeno pro vás